Rukometašice Radničkog lako i sa Juniorom

tigrice-2014-2015

Aktuelne šampionke Srbije, rukometašice Radničkog zabeležile su i četvrtu pobedu ove sezone, pošto su u Beogradu savladale Junior sa 30:23 (13:12), u 4. kolu Superlige Srbije.

Do sredine prvog poluvremena igralo se gol za gol. Onda su “Tigrice“  sa četiri gola u nizu stekle prednost od 10:6, koju su domaće igračice anulirale u poslednjem minutu prvog dela igre. Ipak, gošće su na odmor otišle sa golom prednosti.

U nastavku igre stvari su vrlo brzo došle na svoje mesto. Kragujevčanke su stekle šest golova prednosti (19:13, 43. minut), koju su rutinski održavale. Dva minuta pre kraja meča imale su i dvocifrenu prednost (29:19), koju su Juniorke uspele smanje i samo ublaže poraz.

Katarina Stepanović sa sedam golova bila je najefikasnija u pobedničkom timu. Po gol manje dale su Prijović i Radosavljević, dok su Janjušević i Stanisavljević postigle po pet golova. U strelce se jednom upisala i Marijana Tanić. Jovana Risović ponovo je bila sjajna zabeleživši 22 odbrane. Kod Beograđanki istakla se kapiten Kovačević i Jovanović, koje su se po šest puta upisale u strelce.

Narednog vikenda “Tigrice“ će u borbi za nove bodove dočekati Železničar iz Inđije.

Junior – Radnički 23:30 (12:13)