Borac se revanširao rukometašima Radničkog

rk-radnicki

Rukometaši Radničkog poraženi su u Banjaluci od domaćeg Borca sa 32:34 (18:16), u unapred odigranoj utakmici 10. kola SEHA lige. Banjalučani su na taj način uspeli da se revanširaju Kragujevčanima za poraz iz “Jezera“.

Od početka susreta igralo se gol za gol. Domaćin je do prednosti od dva gola stigao u 15. minutu, kada je poveo sa 10:8. Usledila je serija Kragujevčana od 5:1 i rezultatski preokret, tako da se na odmor otišlo vođstvom Radničkog od 18:16.

U 42. minutu Radnički je preko Grbovića došao do „plus tri“ (24:21), a potom je i Radovanović pogodio za 25:22. Međutim, usledio je žestok pad u igri Kragujevčana, koji su Banjalučani iskoristili i serijom 5:1 došli do prvog vođstva u drugom delu igre (27:26). Do 54. minuta Radnički je imao egal, a onda su sa dva uzastopna gola domaći stekli prednost koju su sačuvali do kraja susreta i tako stigli do prve pobede u ovom takmičenju.

Borac je do trijumfa predvodio bivši reprezentativac naše zemlje Ratko Nikolić, koji je postigao devet golova. Mikić je postigao šest, a Đukić i Obradović po pet golova. Kod Kragujevčana najraspoloženiji je bio Aleksandar Gugleta, koji je utakmicu završio sa sedam postignutih golova. Grbović je postigao gol manje.

Ovo je bio peti poraz rukometaša Radničkog u premijernoj sezoni u SEHA ligi. Uz jednu pobedu i jedan remi, Kragujevčani se nalaze na sedmoj poziciji sa četiri osvojena boda.

Već naredne subote izabranici trenera Vučkovića putuju za Zagreb, gde će odmeriti snage sa istoimenim timom.