Rukometašice Radničkog kroz iglene uši do trijumfa u Kikindi

Rukometašice Radničkog izvojevale su veoma važnu pobedu na gostovanju ekipi Kikinde u utakmici 10. kola ARKUS lige, rezultatom 27:26 (14:15).

Novajlija u ligi pokazao se kao „tvrd orah“ za Kragujevčanke, koje su na ovo gostovanje došle uzdignuta čela posle pobede nad ekipom Mladosti iz Nove Pazove u prošlom kolu. Malo je falilo da borbene Kikinđanke izvuku bod u susretu sa nekadašnjim vicešampionkama države, ali su na kraju ipak ostale kratkih rukava.

Tokom prvog poluvremene ekipe su se smenjivale u vođstvu. Radnički je u jednom momentu uspeo da se odlepi na „plus tri“ (10:7), ali su domaće čvrstom i borbenom igrom u samom finišu ove deonice preokrenule rezultat u svoju korist, tako da su odlazak na odmor dočekale sa golom „viška“ (15:14).

Početak drugog poluvremena donosi najveće vođstvo Kikinđanki (18:15), što je trenera Radničkog Bojana Milentijevića primoralo na promenu defanzivne formacije, koja je ubrzo rezultovala serijom Kragujevčanki od 4:0 i minimalnim vođstvom od jednog gola razlike (21:20). Stečnu prednost rukometašice Radničkog održavale su sve do samog finiša utakmice. Kikinđanke su imale napad za izjednačenje, ali nisu uspele da ga realizuju tako da su na kraju dva boda završila na kontu ekipe iz srca Šumadije.

U pobedničkom timu istakle su se Isidora Bogunović sa 9 i Teodoroa Veličković sa 7 pogodaka, dok je na drugoj strani prednjačila Željana Radaković sa 10.

Kragujevčanke su ovom pobedom zadržale mesto u sredini tabele pred poslednju jesenju rundu, u kojoj ih očekuje duel sa niškom Naisom u „SBB hali Jezero“.

KIKINDA – RADNIČKI 26:27 (15:14)

KIKINDA
SC “Jezero”.
Gledalaca: 200.
Sudije: Ivan i Bojan Kolavčić.
Sedmerci: Kikinda 7 (4), Radnički 9 (8).
Isključenja: Kikinda 12 min, Radnički 10 min.

KIKINDA: Matić, A. Čubrilo 1, Sivčev 1, Radaković 10, Erdeljan, Stepanović 2, Balaban (6 odbrana), Latinović, Čočaj 2, Perović 1, N. Čubrilo, Popadić, Živkov 4, Ana Čubrilo 2, Novakov 1, Mitić 2.

RADNIČKI: Pojužina, Dragićević, Veličković 7, Pidro (2 odbrane, sedmerac), Inđić 1, K. Petrović 5, Bjelak 3, Bogunović 9, D. Ranković, T. Petrović 1, Kostić (5 odbrana), Andrić, Z. Ranković 1, Andrić, Milosavljević.

Igračica utakmice: Tamara Kostić (Radnički)