Rukometaši Radničkog „izrudarili“ dva boda u Kostolcu

Rukometaši Radničkog uspešno su prebrodili tradicionalno neugodno gostovanje ekipi Rudara iz Kostolca i upisali svoj osmi trijumf u ARKUS ligi ove sezone – 31:28 (16:15).

Očekivali su Kragujevčani žestok otpor domaćina, koji je i na ovoj utakmici pokazao da njegov kvalitet prevazilazi trenutni plasman na tabeli. I zaista, krenuli su Kostolčani jako, poveli sa 3:1, ali je Radnički zahvaljujući sjajnom Jovanoviću na golu uspeo da zaustavi ovaj početni nalet domaćina, da bi potom uzvratio serijom od tri vezana pogotka za preokret i minimalno vođstvo (4:3).

Sve do finiša prvog poluvremena rezultat je bio u ravnoteži, a onda je usledio pravi rezultatski rolerkoster. Prvo je Rudar poveo sa 12:10, zatim je Radnički furioznom serijom od 6:1 preokrenuo na 16:13, da bi se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću kragujevačkog tima – 16:15.

Čuvali su Šumadinci stečeno vođstvo sve do 37. minuta, kada Kostolčani ponovo stižu do izjednačenja (19:19). Rovovska bitka potrajala je sve do 51. minuta, kada je Radnički izbio na velikih „plus četiri“ (27:23), što se pokazalo kao nedostižna prednost za domaćina.

Radnički je do osme pobede u sezoni predvodio Miloš Barudžić sa 11 postignutih golova, dok su na drugoj strani prednjačili Petar Panić i Miloš Blagojević sa po 8 pogodaka.

Nakon dvanaest odigranih kola, Šumadinci zauzimaju šesto mesto na tabeli ARKUS lige sa 16 osvojenih bodova, koliko je sakupila i petoplasirana Crvena zvezda.

Kragujevčani će u poslednjoj utakmici u ovoj kalendarskoj godini ugostiti ekipu Šamota 65 iz Aranđelovca.

RUDAR – RADNIČKI 28:31 (15:16)

KOSTOLAC
Dvorana: KSC“Kostolac“.
Gledalaca: 300.
Sudije: Nikola Musić, Stevan Đurašinović.
Sedmerci: Rudar 1 (1), Radnički 5 (4).
Isključenja: Rudar 12 min, Radnički 12 min.

RUDAR: Vuković (16 odbrana, sedmerac), Murina, M. Đorđević, Nedeljković, A. Đorđević 3, Ristić, Stevović, Panić 8, Dizdar, M.Vuković, Dončić, Jovanović, Blagojević 8, Dimitrijević 4, Milošević 1, Tatari 4.

RADNIČKI: Maljević,Grubor 2, Stanisavljević 4, Prodanović 1, Mutavdžić 2, Mojsilović, Kasalović 3, Barudžić 11, Utvić 3, Đerić 2, Stanojev 3, Vasiljević, Jovanović (8 odbrana), Ivanović, Zlatanović (odbrana).

Igrač utakmice: Miloš Barudžić (Radnički)