Rukometaši Radničkog završili učešće u Čelendž kupu

rk radnickiRukometaši kragujevačkog Radničkog poraženi su i u revanš meču osmine finala Čelendž kupa od norveškog Filingena u Bergenu sa 19:39 (8:18). Podsetimo, Norvežani su dobili i prvi meč u petak sa 35:28 i zasluženo obezbedili plasman u narednu rundu takmičenja.

Radnički je u revanšu morao da nadokandi sedam golova zaostatka, ali je nakon vođstva Norvežana od 6:0 na startu utakmice bilo jasno da će ta misija biti neuspešna. Na poluvreme su rukometaši Filingena otišli sa deset golova prednosti, da bi do isteka svih četrdeset minuta uspeli da dupliraju vođstvo i u potpunosti ponize goste iz Kragujevca.

U pobedničkom timu prednjačio je Hvidšten sa 7 golova, dok je Heldal postigao 5. Miloš Prodanović je sa 5 pogodaka bio najefikasniji u Radničkom.

Ekipa Filingena zasluženo ide u četvrtfinale Čelendž kupa, dok se rukometaši kragujevačkog kluba sada okreću nastavku takmičenja u Super ligi i meču sa Moravom u sredu, 17. februara u „Jezeru“.