Morava odnela dva boda iz „Jezera“

rk radnickiRukometaši Radničkog porazom su otvorili drugi deo sezone u Super ligi Srbije, pošto su u premijernoj utakmici 13. kola poraženi od ekipe Morave iz Velike Plane sa 28:32 (7:16), čime su dodatno ugrozili svoj opstanak u elitnom rangu takmičenja.

Ekipa iz Velike Plane je zasluženo došla do trijumfa u „Jezeru“ budući da je dominirala skoro svih šezdeset minuta susreta. Mladi tim Radničkog, fizički isceđen nakon dvomeča sa norveškim Filingenom u Čelendž kupu, bio je primoran da tokom celog meča juri rezultatski zaostatak za svojim rivalom, da bi na kraju uspeo samo da ublaži poraz.

Kragujevčani su u prvom poluvremenu imali puno problema u napadu, čemu u prilog govori i činjenica da su u prvih petnaestak minuta susreta postigli samo dva gola. Rukometaši Morave su to iskoristili da dođu do osetne prednosti i na odmor odu sa „plus devet“ – 16:7.

U nastavku susreta gosti iz Velike Plane su održavali stečenu prednost iz prvog dela igre, koju su domaći uspeli da smanje tek u samom finišu meča, ali prekasno za bilo kakav značajniji preokret.

Avramović je sa osam golova bio najefikasniji u pobedničkom timu, uz Rakića sa šest pogodaka. Kod Kragujevčana Prodanović je sa deset postignutih golova osvojio epitet prvog strelca susreta, dok je Mošić šest puta pogađao mrežu gostiju.

Morava je ovom pobedom stigla na kotu od 11 osvojenih bodova i tako povećala svoje šanse za opstanak, što se ne bi moglo reći za Kragujevčane, koji su ostali na samo četiri osvojena boda i sa velikom strepnjom čekaju predstojeće mečeve.

Rukometaše Radničkog već sutra očekuje novi derbi začelja, ovaj put sa ekipom Železničara 1949 u Nišu. Još jedan poraz bi ekipu iz Kragujevca u velikoj meri odaljio od opstanka u Super ligi.