Rukometaši Radničkog se plasirali u treće kolo Čelendž kupa

rk-radnicki

Rukometaši Radničkog još jednom su savladali ekipu Kastriotija iz Uroševca i na taj način se plasirali u treće kolo Čelendž kupa. Kragujevčani su i u revanšu, odigranom na neutralnom terenu u Danilovgradu, slavili sa šest golova razlike – 32:26 (18:14).

Od samog starta utakmice rukometaši Radničkog su nametnuli svoj ritam igre. Do isteka šestog minuta igre Kragujevčani su vodili sa 6:2, da bi polovinom prvog poluvremena stekli i „plus sedam“ (12:5). Ekipa iz Uroševca je sa četiri vezana gola uspela da se vrati u meč i na odmor ode sa delimično prihvatljivih 14:18, a zatim na startu drugog dela igre priđe na samo gol zaostatka (19:20).

Kragujevčani uspevaju da se odlepe na tri gola razlike (24:21) petnaestak minuta pre kraja meča i tu prednost sačuvaju maltene do samog finiša, kada mini serijom uspevaju da obezbede ubedljiviju pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ivan Rajičević sa devet golova, a odlično ga je ispratio Luka Radović sa sedam.

Radnički je zasluženo izborio plasman u treće kolo EHF Čelendž Kupa, gde će odmereti snage sa bugarskom Dobrudžom. Prvi meč je na programu 21/22. novembra u Kragujevcu, a revanš nedelju dana kasnije u Bugarskoj.

Radnički – Kastrioti 32:26 (18:14)