Radnički slavio u prvom meču sa predstavnikom Kosova

rukomet

Rukometaši Radničkog savladali su večeras na neutralnom terenu u Danilovgradu ekipu Kastriotija iz Uroševca sa 33:27 (16:14) u prvom meču druge runde Čelendž kupa.

Kosovski predstavnik se bolje snašao na samom startu meča, da bi Kragujevčani u 15. minutu došli do svoje prve prednosti (7:6), koju su do kraja poluvremena uspeli da uvećaju na 16:14.

U drugom poluvremenu Radnički je u potpunosti slomio svog rivala. Razlika se povećavala iz minuta u minut i ubrzo su Kragujevčani poveli sa 28:21. Do kraja meča izabranici Nedeljka Vučkovića su rutinski „overili“ pobedu i tako dobili prvo poluvreme ovog dvomeča

U taboru pobedničkog tima prednjačio je Đorđe Spasić sa osam golova, šest je upisao Ivan Mošić, a po pet kapiten Strahinja Simić i Ivan Rajičević. U poraženom timu istakao se Beni Sulja sa 10 pogodaka.

Revanš meč na programu je sutra od 14 časova, na istom mestu, a Radnički će formalno biti domaćin.

KASTRIOTI – RADNIČKI 27:33 (14:16)