Rukometaši Radničkog nastavili niz trijumfa u „SBB Jezeru“

Rukometaši Radničkog upisali su novu pobedu u svom „SBB Jezeru“. Šumadinci su u okviru 7. kola A grupe ARKUS lige savladali ekipu Jugovića iz Kaća rezultatom 31:27 (18:12) i tako sačuvali mesto u gornjoj polovini tabele.

Prvo poluvreme proteklo je u potpunoj dominaciji kragujevačkog tima, koji je u jednom momentu imao i osam golova prednosti (18:10).

Kada su rukometaši Radničkog početkom drugog poluvremena izbili na maksimalnih „plus devet“ (22:13), delovalo je da gostima nema spasa, međutim, usledio je strahovit pad u igri domaćina, što je borbena ekipa iz Kaća iskoristila da se vrati u meč i unese neizvesnost u pogledu konačnog ishoda (27:25).

Ipak, nisu Kaćani imali snage za potpuni preokret, pa je Radnički golovima Tubića i Stanojeva osigurao trijumf.

Upravo je iskusni Dragan Tubić sa 6 postignutih golova bio najistaknutiji pojedinac u taboru pobednika, uz Miloša Barudžića koji je postigao gol manje. U ekipi iz Kaća prednjačili su Savo Slavuljica sa 7 i Luka Rogan sa 5 postignutih golova.

Rukometaši Radničkog su prvi deo takmičenja u A grupi ARKUS lige Srbije okončali na četvrtom mestu sa učinkom od šest osvojenih bodova

Sledi dvonedeljna pauza u prvenstvu zbog EHF nedelje, a kragujevački tim će prvu narednu utakmicu odigrati 13. novembra, kada će u svom „SBB Jezeru“ ugostiti dužnika iz prvog dela šampionata, ekipu Obilića.

RADNIČKI – JUGOVIĆ 31:27 (18:12)

„SBB hala Jezero“.
Gledalaca: 100
Sudije: Branislav Nenadić, Darko Stefanović.
Isključenja: Radnički 18 min, Jugović 20 min.
Sedmerci: Radnički 3 (1), Jugović 7 (5).

RADNIČKI: Tubić 6, Prodanović 3, Davidović 4, Mutavdžić , Dobrosavljević, Kasalović 2, D.Petrović (8odbrana,sedmerac), Barudžić 5, Knežević 3, Utvić 4, Stevanović, L.Đerić , Stanojev 3 , Maljević , P.Petrović, Zlatanović 1 ( 4 odbrane, sedmerac).

JUGOVIĆ: Milovanović (3odbrane), Kukić 3, Momčilović, Dragoljević 1, Bosančić 1, Rakić 2, Slavuljica 7, Doder, Regodić 2, Kočić, Savić 1, Rudić 1, Rogan 5, Mirić 1, Radisavljević 3, Ćeran (6 odbrana,2 sedmerca).

Igrač utakmice: Dragan Tubić ( Radnički).