Kragujevčanke rutinski kroz Novu Pazovu

Sigurnom igrom, bez većih rezultatskih trzavica, rukometašice Radničkog došle su do dva boda na gostovanju ekipi Mladosti u Novoj Pazovi, u utakmici 8. kola ARKUS lige za žene – 30:23 (15:11).

Trener Radničkog Rodoljub Kurandić ni na ovom meču nije mogao da računa na kompletan igrački kadar, ali je i pored toga njegov tim uspeo da slavi na prilično neugodnom gostovanju u Novoj Pazovi.

Domaće su kakav-takav otpor uspele da pruže samo u prvom poluvremenu. Istini za volju, vođstvo je i u ovom periodu igre uglavnom bilo na strani Kragujevčanki, koje su na odmor otišle sa četiri gola „viška“ – 15:11.

Već početkom drugog poluvremena aktuelne vicešampionke Srbije stiču kapital od sedam golova prednosti (19:12), koji su bez većih problema uspele da sačuvaju do isteka svih šezdeset minuta.

Sjajna Teodora Veličković bila je prosto nezaustavljiva na ovoj utakmici, koju je okončala sa 11 postignutih golova. Odličnu podršku imala je u pivotu Ajlin Bjelak sa 8 pogodaka, a velikog udela u ovom trijumfu imala je i fantastična Gordana Petković sa 13 uspešnih intervencija, uključujući i dva odbranjena sedmerca.

Jedina svetla tačka u domaćoj ekipi bila je Leposava Glušica sa 8 pogodaka.

Rukometašice Radničkog su se ovim trijumfom iskupile za prethodni poraz u Inđiji i sa mnogo više optimizma iščekuju predstojeći duel sa šabačkim Medicinarom, koji je na programu u sredu, 3. novembra, od 19.30 časova na parketu kragujevačkog „SBB Jezera“.

ŽRK MLADOST – ŽRK RADNIČKI 23:30 (11:15)

NOVA PAZOVA
Dvorana: OŠ “Sveti Sava”.
Gledalaca: 150.
Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić
Sedmerci: Mladost 6 (2), Radnički 9 (9)
Isključenja: Mladost 12 min, Radnički 14 min.

MLADOST: Maksić, Glušica 8, Potkonjak 1, Dragosavljević 2, Bulatović 2, Kosanović, Šuberić, Lukić 1, Stanojević, Orlović, Boner 3, Bogunović 3, Kojčić 3.

RADNIČKI: Veličković 11, Bjelak 8, Knežević 3, Andrić, Blagojević, Filipović, Vlašković, Stoiljković 1,  Mikić, Vasović, T.Petrović , Inđić 4, Petković (13 odbrana, 2 sedmerca), Ranković, Todorović 3.

Igračica utakmice: Gordana Petković (Radnički)