Rukometaši Radničkog naplatili dug „vitezovima“

Uz izvesne poteškoće, rukometaši Radničkog uspeli su da se revanširaju beogradskom Obiliću za poraz u prvom delu sezone. Meč u „SBB Jezeru“ okončan je rezultatom 24:22 (14:10) u korist Kragujevčana, koji su se ovim trijumfom učvrstili na četvrtoj poziciji A grupe ARKUS lige i povećali svoje izglede za plasman u plej-of.

Iskusna i „namazana“ ekipa Obilića još jednom se pokazala kao vrlo neugodan rival kragujevačkom timu, koji je morao svojski da „zapne“ kako bi došao do planiranih bodova.

Ušli su Šumadinci prilično nadahnuto u ovu utakmicu i od samog starta stekli prednost od tri gola (4:1), koju su uz povremene oscilacije uspešno održavali sve do finiša prvog poluvremena, kada su dodali gas i pobegli na „plus pet“ (12:7).

Na pauzu su domaći otišli sa četiri gola „viška“ (14:10), da bi početkom drugog poluvremena došli do novog rezultatskog maksimuma (18:12). Umesto da nastave da penju razliku, Kragujevčani su dopustili popularnim „vitezovima“ da priđu na samo dva gola zaostatka (20:18). Ovu rezultatsku distancu Šumadinci su uspeli da sačuvaju do samog kraja utakmice za četvrtu pobedu u sezoni – 24:22.

Bogdan Utvić sa 7 i Veljko Davidović sa 6 pogodaka bili su najefikasniji u redovima Radničkog, dok je kod gostiju iz Beograda odskočio Ilija Sladić, koji je meč okončao sa 10 postignutih golova.

Posle sedam odigranih kola, Radnički zauzima četvrto mesto na tabeli A grupe ARKUS lige sa osam osvojenih bodova.

Kragujevčane u narednom, 8. kolu očekuje gostovanje beogradskoj Crvenoj zvezdi.

RADNIČKI – OBILIĆ 25:23 (14:10)

„SBB hala Jezero“.
Sudije: Boriša Milosavljević, Danijel Trivković.
Sedmerci: Radnički 4 (3), Obilić 6 (5).
Isključenja: Radnički 14 min, Obilić 16 min.

RADNIČKI: Tubić 2, Prodanović 2, Davidović 6, Mutavdžić , Dobrosavljević 2, Kasalović 1, D. Petrović, Knežević 1, Utvić 7, Stevanović, L. Đerić, Stanojev 4, Maljević, P. Petrović, Ivanović, Zlatanović (12 odbrana).

OBILIĆ: Radović (8 odbrana, sedmerac), Žujović 2, Savić, Topalović 3, Cvijetić, Gojković 1, Jestrović 2, Teodorović 1, Dražić (3 odbrane), Jovanović, Milutinović 1, Baćanović 3, Gudurić, Vujičić, Antić, Sladić 10.

Igrač utakmice: Bogdan Utvić (Radnički).