Kolaps vicešampionki Srbije u Vrbasu

Krajnje neočekivano, rukometašice Radničkog doživele su prilično ubedljiv poraz na gostovanju ekipi Vrbasa u utakmici 10. kola ARKUS lige za žene, rezultatom 23:36 (11:18).

Otišle su Kragujevčanke u Vrbas sa pobedničkim ambicijama, a vratile se skrhane nakon još jednog neplaniranog poraza, koji im i te kako remeti takmičarske planove. Umesto pobede koja bi im omogućila iskorak ka gornjem delu tabele, rukometašice Radničkog su se ovim porazom dodatno odmakle od željene zone.

Predvođene brazilskim internacionalkama Brunom Dias i Paulom Holc, Vrbašanke su od samog starta utakmice nametnule ritam igre koji Kragujevčanke jednostavno nisu uspevale da isprate.

Zalihu od sedam golova na poluvremenu (18:11) domaće su dodatno uvećale u nastavku utakmice, a kada su sredinom drugog poluvremena izbile na ogromnih „plus 14“ (27:13) bilo je jasno da vicešampionkama Srbije nema spasa. Pomiren sa porazom, trener Radničkog Rodoljub Kurandić odlučio je da u završnici utakmice izvede iz igre neke od ključnih igračica, kako bi ih sačuvao za dalje takmičarske izazove.

Brazilke Dias i Holc bile su nerešiva enigma za kragujevački tim na ovom susretu. Bruna Dias je meč završila sa 10 postignutih golova, a njena sunarodnica Paola Holc sa 8.

Jedina svetla tačka u taboru Radničkog bila je Teodora Veličković sa 8 pogodaka.

Rukometašice Radničkog trenutno zauzimaju sedmo mesto na tabeli ARKUS lige za žene sa devet osvojenih bodova.

U sledećem kolu Kragujevčanke će ugostiti ekipu Beograda.

VRBAS – RADNIČKI 36:23 (18:11)

VRBAS
Dvorana: “Drago Jovović”.
Gledalaca: 200
Sudije: Miloš i Đorđe Jevtić.
Sedmerci: Vrbas 6 (6), Radnički 5 (2).
Isključenja: Vrbas 10 min, Radnički 14 min.

VRBAS: Holc 8, Ribeiro 10, Petrović, Radulović, Stanić 5, Ilić 1, Nascimento 2, Marković, Cvetković (5 odbrana), Tomić 6, Mouedeb 2, Simić 2, Rojević, Bulatović (8 odbrana).

RADNIČKI: J. Pojužina (odbrana), Veličković 8, Bjelak 4, Knežević 1, Blagojević, Vlašković, Stoiljković 1, Mikić 1, K. Petrović 4, Ž. Pojužina 2, T. Petrović, Inđić 2, Petković (5 odbrana), Ranković, Todorović.

Igračica utakmice: Bruna Dias (Vrbas).