Radničkom malo dva seta prednosti protiv upornih „voždova“

Dva seta prednosti bila su nedovoljna odbojkašima Radničkog u komšijskom derbiju sa Karađorđem iz Topole. Umesto već viđenog trijumfa, Šumadinci su se na kraju suočili sa prvim prvenstvenim neuspehom u svom „Jezeru“ ove sezone – 2:3 (25:21, 25:21, 28:30, 21:25, 14:16).

Očekivalo se da će Brđovićevi izabranici nakon sjajnog izdanja u duelu sa aktuelnim šampionom Srbije, beogradskim Partizanom, prethodnog vikenda uspešno izaći na kraj sa u poslednje vreme prilično neubedljivim „voždovima“. I zaista, sve je isprva slutilo na još jedan ubedljiv trijumf Kragujevčana, ali su gosti iz Topole smogli snage da se praktično „digli iz mrtvih“ i nadoknade zaostatak od dva seta, da bi u taj-brejku zadali konačan udarac domaćinu.

Prvi set protekao je u potpunoj kontroli domaćina, koji je od samog starta nametnuo svoj ritam igre, držeći popularne „voždove“ na rezultatskoj odstupnici. Gosti su nekako uspevali da održe priključak sve do sredine seta, kada je prednost Kragujevčana počela vrtaglavo da raste do već osetnih „plus 6“ (21:15). Uspeli su Topolci u samom finišu seta da prepolove zaostatak, ali ne i više od toga. Radnički je na krilima Krasteva i Ivankovića lagano priveo ovaj set kraju – 25:21.

Početak drugog seta protekao je u izjednačenoj igri, a onda su Kragujevčani polako počeli da dodaju gas, da bi nakon as poena vrlo raspoloženog Krasteva dogirali do maksimalnih „plus 5“ (15:10). Sam finiš seta obeležio je veliki broj grešaka na obe strane, a na kraju se ponovo radovali odbojkaši domaće ekipe, koji su i ovu deonicu dobili identičnim rezultatom kao i prethodnu – 25:21.

Nakon vođstva od 2:0 u setovima, očekivalo se da će Brđovićevi izabranici bez većih problema dotući već grogiranog rivala u trećem setu i upisati novi „maksimalac“. Međutim, borbeni „voždovi“ su pokazali karakter, zaigrali na sve ili ništa i posle maratonske bitke u završnici trećeg seta uspeli su sebi da produže život, pošto je prethodno domaćin prokockao dve meč lopte – 30:28.

Očigledno da je gubitak trećeg seta dobrano poremetio Kragujevčane, koji su, čini se, olako prepustili i naredni period igre gostima – 25:21.

I tako se došlo do odlučujućeg petog seta, u koji su puleni trenera Nevena Majstorovića ušli sa daleko boljom energijom u odnosu na prilično uzdrmanog domaćina, koji je u momentima kada se rešavala sudbina meča jednostavno klonuo i dopustio gostima da finiširaju kompletan preokret – 16:14.

Alija Bekrić je sa 27 osvojenih poena bio najistaknutiji u pobedničkom taboru, a pratili su ga Miloš Nadaždin sa 19 i Nikola Vujović sa 11 poena. U redovima Radničkog prednjačili su David Krastev sa 21 i Vuk Ivanković sa 20 osvojenih poena.

Bio je ovo peti prvenstveni neuspeh Kragujevčana, koji ih je koštao gubitka pozicije broj dva na tabeli i silaska na nešto skromnije četvrto mesto.

Iskupljenje za ovaj poraz izabranici trenera Alekse Brđovića potražiće narednog vikenda, kada će ponovo na svom parketu ugostiti subotički Spartak.