Radnički slomio Zvezdu u „SBB Jezeru“

Rukometaši Radničkog savladali su beogradsku Crvenu zvezdu Grundfos u derbi utakmici 3. kola A grupe muške ARKUS lige, rezultatom 29:25 (12:10). Šumadinci su se ovim trijumfom ponovo vratili u pobednički režim i učvrstili se u samom vrhu tabele.

Znali su puleni Đorđa Teodorovića da će naspram sebe imati vrlo motivisanog rivala, koji je u Kragujevac doputovao po prve bodove u sezoni. Poraz u prošlosezonskom odmeravanju snaga na parketu „SBB Jezera“ bio je samo dodatna opomena za rukometaše Radničkog da nikako ne potcene svog rivala i da povećaju budnost do krajnjih granica.

Krenuli su Kragujevčani silovito, rešeni da poprave utisak nakon poraza na gostovanju beogradskom Obiliću prethodnog vikenda, i već na samom startu utakmice napravili su mini-seriju od 4:0, na koju „crveno-beli“ nisu imali adekvatan odgovor.

Tek sredinom prvog poluvremena Beograđani hvataju priključak i prilaze na samo gol zaostatka (7:6), ali Radnički ekspresno vraća prvobitnu prednost (10:6), da bi na odmor otišao sa dva gola „viška“ (12:10).

Rezultatske turbulencije nastavljene su i u drugom delu utakmice. Radnički je u još par navrata bežao na „plus četiri“, Zvezda je uspevala da izjednači i tako sve do poslednjih deset minuta susreta, kada su Kragujevčani konačno uspeli da prelome utakmicu u svoju korist.

Sjajan cepelin u režiji Tubića i Barudžića dva minuta pred kraja utakmice ukrasio je pobedu čete Đorđa Teodorovića, u čijim redovima su prednjačili Miloš Barudžić sa 7 i Veljko Davidović sa 5 pogodaka.

Ubedljivo najbolji u ekipi Crvene zvezde bio je Viktor Matičić sa 11 golova.

Rukometaši Radničkog su ovom pobedom zadržali treću poziciju na tabeli sa četiri osvojena boda.

U sledećem kolu Kragujevčane očekuje gostovanje aktuelnom šampionu Srbije, novosadskoj Vojvodini.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA GRUNDFOS 29:25 (12:10)

„SBB Jezero“.
Gledalaca: 250.
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić.
Sedmerci: Radnički 1 (0), C. Zvezda 8 (7).
Isključenja: Radnički 10 min, C. Zvezda 14 min.

RADNIČKI: Tubić 2, Prodanović 1, Davidović 5, Mutavdžić, Dobrosavljević, Kasalović 4, D. Petrović, Barudžić 7, Knežević 2, Utvić 4, Stevanović, L. Đerić, Stanojev 4, Maljević, P. Petrović, Zlatanović (10 odbrana, sedmerac).

CRVENA ZVEZDA GRUNDFOS: Đurović 1, Jović 2, Lojaničić 1, Gemaljević (7 odbrana, sedmerac), Majec, Jelić (odbrana), Matičić 11, Blagojević, Breti, Laković 1, Marinković, Kikanović 4, Vučićević 5, Šljukić, Atanasov.

Igrač utakmice: Miloš Barudžić (Radnički).