Kragujevčanke posustale u finišu

Rukometašice Radničkog pretrpele su drugi poraz u ženskoj ARKUS ligi. Bolje od Kragujevčanki bile su rukometašice niške Naise, koje su na svom parketu slavile rezultatom 26:22 (11:13).

Uprkos brojnim kadrovskim problemima, ekipa trenera Rodoljuba Kurandića uspela je da pruži žestok otpor Nišlijkama, koje su u ovaj meč ušle silno motivisane da se Kragujevčankama revaširaju za eliminaciju u polufinalu prošlogodišnjeg plej-ofa.

Početak utakmice pripao je domaćinu, ali su rukometašice Radničkog sredinom prvog poluvremena preuzele vođstvo, koje je svoj maksimum dostiglo u 26. minutu, kada je bilo „plus četiri“ za devojke iz srca Šumadije (12:8).

Uspele su Nišlijke da do odlaska na odmor prepolove zaostatak, ali su Kragujevčanke početkom drugog poluvremena vratile zalihu od četiri gola (17:13). Ipak, umor i „kratka klupa“ učinili su svoje, pa je Radnički u poslednjih desetak minuta utakmice polako počeo da posustaje, što je rukometašicama Naise dalo krila za odlučujući preokret.

Teodora Veličković bila je najefikasnija u redovima Radničkog sa 8 postignutih golova, dok je kod Nišlijki prednjačila Olivera Nikolić sa 5 pogodaka.

Nakon četiri odigrana kola, rukometašice Radničkog zauzimaju sedmo mesto na tabeli sa učinkom od četiri osvojena boda.

Još jedan težak izazov je pred Kragujevčankama. Narednog vikenda u „SBB Jezero“ dolazi Jagodina, aktuelni šampion Srbije i trenutni lider na superligaškoj tabeli.

NAISA – RADNIČKI 26:22 (11:13)

NIŠ
“Čair”.
Gledalaca: 300
Sudije: Branko Radaković, Nikola Bakmaz .
Sedmerci: Naisa 7 (4), Radnički 5 (4).
Isključenja: Naisa 6 min, Radnički 18 min.

NAISA: Nedeljković, Ranđelović, Petković 4, Đurović, Veljković 3, Dalla 1, Stojanović 2, Mihajlović 1, Petković M., Ivanović, Milošević 3, Stamenković 3, Nikolić 5, Rajković, Mladenović, Belić 4.

RADNIČKI: J. Pojužina, Veličković 8, Bjelak 4, Knežević 2, Rašković, Andrić, Blagojević, Mikić, K. Petrović 4, T. Petrović, Inđić 3, Petković (13 odbrana, 3 sedmerca), Ranković 1, Todorović.

Igračica utakmice: Jovana Veljković (Naisa).