Radnički potopljen kraj Ibra

Košarkaši Radničkog vezali su i treći uzastopni neuspeh u Admiral Bet Košarkaškoj ligi Srbije. Četa trenera Marka Simonovića je u okviru 20. kola pretrpela poraz na gostovanju komšijskom rivalu, ekipi Sloge iz Kraljeva, rezultatom 75:84 (16:28, 21:19, 13:23, 14:25).

Činilo se da je gostovanje kraj Ibra idealna prilika za Kragujevčane da poprave utisak nakon dva bolna poraza u susretima sa somborskim Džokerom i Slobodom iz Užica, ali su naišli na očigledno dobro pripremljenog i silno motivisanog rivala, koji je ovu utakmicu doživeo kao jednu od ključnih bitaka u borbi za opstanak u najvišem rangu takmičenja.

Da se neće dobro provesti na ovom gostovanju, košarkašima Radničkog postalo je jasno već nakon tri minuta igre i startne serije domaćina od 10:1. Uvodnu deonicu Kragujevčani su okončali sa 28 primljenih poena i dvocifrenim zaostatkom (28:16), koji su uzaludno pokušavali da „istope“ do odlaska na veliki odmor.

„Plus 10“ sa kraja druge četvrtine (47:37) Kraljevčani su do isteka naredne deonice duplirali u maksimalnih „plus 20“ (70:50), pa je već tada postalo jasno da ekipi trenera Simonovića nema spasa. Uspeli su, doduše, Kragujevčani da prepolove zaostatak sredinom završnog perioda, ali bilo je to ipak nedovoljno da bi se pobeda domaćina dovela u pitanje.

Meč u Novoj kraljevačkoj hali sportova obeležio je Stefan Matović, koji je sa 21 poenom i 16 skokova poneo status najboljeg pojedinca utakmice. U stopu ga je pratio Amerikanac Tajron Haris, koji je meč završio sa 18 poena i 6 asistencija, a značajan doprinos šestom trijumfu kraljevačkih „belih“ u tekućoj sezoni dao je i Srđan Krsmanović sa 14 poena i 5 skokova.

Amerikanac Trej Kroft je, po već ustaljenom običaju, bio najefikasniji u kragujevačkom timu sa 19 poena, dok je mladi Danilo Labović zastao na brojci od 12 ubačenih poena.

Sa polovičnim skorom (10-10), Radnički trenutno zauzima osmo mesto na tabeli, a narednu utakmicu igra već u petak, 9. februara, i to ponovo u gostima, ovoga puta ekipi Čačka 94 Quantox.