Radnički poražen od Partizana

Košarkašice Radničkog poražene su večeras u hali “Gordana Goca Bogojević“ od ekipe beogradskog Partizana 74:89 (16:25, 21:23, 14:21, 23:20), u utakmici 20. kola Prve Lige Srbije.

Kragujevčanke su aktulenim šampionkama domaće i regionalne lige parirale samo u uvodnim minutima meča. Crno-bele su u finišu prve četvrtine stekle dvocifrenu prednost koju nisu ispuštale sve do kraja utakmice.

Još jednu sjajnu partiju u redovima Radničkog pružila je Nikolina Milić, koja je za 32 minuta provedena u igri postigla 23 poena (5/5 za jedan, 9/14 za dva) i uhvatila 13 lopti, 9 u odbrani i 4 u napadu, za indeks 33. Dvocifrene su još bile Jelena Prvulović sa 16 i Aleksandra Katić sa 15 poena. U pobedničkom timu istakla se Jovana Pašić koja je sa 31 poenom bila najefikasnija na meču. Vučetić i Žil postigle su po 20.

Kragujevčanke su sedme na prvenstvenoj tabeli sa 29 bodova i skorom od 9 pobeda i 11 poraza.

Narednog vikenda na programu su utakmice 21. kola, u kome će izabranice trenera Vesne Despotović u gostima odmeriti snage sa ekipom Vrbas Medele.