Sunovrat Radničkog u drugom poluvremenu

Košarkaši Radničkog doživeli su ubedljiv poraz od Cedevite u svom „Jezeru“, u okviru 21. kola ABA lige, rezultatom 61:78 (15:13, 17:22, 11:25, 18:18). Nakon ujednačenog prvog poluvremena, Kragujevčani su doživeli pravi potop u drugih 20 minuta i tako zabeležili trinaesti neuspeh na Jadranu ove sezone.

Kolika rupa „zjapi“ u reketu Radničkog najbolje se videlo u večerašnjem meču. Cedivita je u potpunosti nadskakala Kragujevčane i na najbolji mogući način eksploatisala prednost u reketu. Tim Miroslava Nikolića nije imao rešenja u napadu, šut nije služio „Đavole“ večeras, što je sve rezultovalo visokim porazom.

Jako slabu košarku videli smo u prvoj četvrtini, uz dosta grešaka na obe strane. Predvođeni raspoloženim Brkićem, koji je ubacio 8 poena u ovoj deonici, Kragujevčani su u 7. minutu igre stigli do četiri poena prednosti (11:7). Usledilo je nekoliko grešaka domaćih košarkaša, uz par promašenih bacanja, pa je na kraju prve četvrtine Radnički imao samo „plus dva“ – 17:15.

I druga četvrtina donela je dosta rastrzanu igru na obe strane, uz veliki broj izgubljenih lopti. U 14. minutu Cedevita preko Bilana stiže do vođstva 22:20. U tim trenucima meča ekipu Radničkog zadesio je hendikep, obzirom da je Jović prilikom jednog pada izvrnuo zglob, pa je za njega ova utakmica bila završena. Kragujevčani su imali puno problema u napadu na zonu 2-3, stao je šut, a sa druge strane raspucao se Alan Rej, koji je „spakovao“ Kragujevčanima dve trojke, uz veoma raspoloženog Nolana Smita, pa su Zagrepčani stigli do šest poena prednosti u 17. minutu utakmice (30:24). Do kraja poluvremena Radnički je u igri držao Marko Marinović pogocima van linije 6,75, pa je nakon 20 minuta igre rezultat na semaforu glasio 35:32 za Cedevitu.

Jako loše košarkaši Radničkog ulaze u treću četvrtinu. Cedevita veoma brzo stiže do maksimalnih deset poena prednosti (44:34), pre svega zahvaljujući dominaciji u reketu. Ovaj period igre obeležio je Jusuf Nurkić, koji je predstavljao nerešivu enigmu za ekipu Miroslava Nikolića. Prednost Cedevite rasla je iz minuta i minut i krajem treće četvrtine Zagrepčani su imali neverovatnih „plus sedamnaest“ (57:40). U poslednji period ušlo se vođstvom ekipe Jasmina Repeše od 60:43.

U četvrtoj deonici sve po starom. Cedevita je nastavila da „gura“ loptu pod koš svojim dominantnim centrima Nurkiću i Bilanu, dok je Radnički sa druge strane nastavio sa forsiranjem šuta za tri poena, koji nikako nije išao Kragujevčane večeras. Na kraju, Zagrepčani su slavili sa ubedljivih 78:61.

Najzaslužniji za trijumf Cedevite bio je Jusuf Nurkić, koji je za nešto više od 17 minuta provedenih na parketu zabeležio dabl-dabl učinak, sa 16 poena i 15 skokova, uz indeks korisnosti 29. Pored njega, blistao je i Nolan Smit sa 17 poena, uz 26 indeksnih poena. Kod Kragujevčana dobra rola Marka Brkića, koji je ubacio 16 poena (3-6 za tri poena, 5-5 sa linije penala), dok je Marinović postigao 12 poena, uz 8 asistencija, ali i 5 izgubljenih lopti. Inače, na ovom meču je u dresu Radničkog debitovao Dušan Katnić, koji je za 30 minuta na terenu postigao 7 poena.

U narednom kolu Kragujevčani će gostovati u „Pioniru“ ekipi Partizana, a taj meč je na programu 3. marta, tako da će biti dovoljno vremena da se košarkaši Radničkog malo odmore i „napune baterije“.

Radnički – Cedevita 61:78 (15:13, 17:22, 11:25, 18:18)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 2500.
Sudije: Petek, Koljenšić, Krejič.

RADNIČKI: Janković,  Lešić 4, Jović, Mlađan 3, Kalinić,  Katnić 7, Birčević 9,  Dimić 7, Balmazović, Brkić 16, Jevtović 3, Marinović 12.

CEDEVITA: Mazalin, Zubčić 5, Ramljak 9, Babić 9, Smit 17, Rej 9, Suton 8, Bilan 5, Nurkić 16,  Baltić.