Radnički pobedom završio sezonu

Na najbolji mogući način rukometaši Radničkog okončali su svoju debitantsku sezonu u najvišem rangu takmičenja, pošto su u utakmici poslednjeg, 14. kola plej-ofa ARKUS lige savladali kostolački Rudar sa 32:28 (14:18).

U utakmici za prestiž, Kragujevčani su zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu došli do svog drugog trijumfa u doigravanju, koji im je omogućio pomak sa dna tabele.

Kontrolisali su Šumadinci utakmicu sve negde do sredine prvog dela igre, ali su onda su upali u period napadačke krize, što su Kostolčani iskoristili da velikom serijom od 7:0 preuzmu vođstvo, koje su uspešno sačuvali do odlaska na odmor (18:14).

Prenuli su se rukometaši Radničkog u nastavku utakmice, „zategli“ odbranu i podesili nišanske sprave, pa su već u roku od deset minuta rezultatski „minus“ pretvorili u „plus“ (21:18).

Delovalo je da su Kragujevčani na dobrom putu da slome otpor svog rivala, ali Kostolčani nisu imali nameru da se tako lako predaju i uspeli su da dođu do rezultatskog egala (25:25).

Ipak, finiš susreta pripao je domaćinu, koji je ubrzo vratio prednost na svoju stranu i bez većih trzavica priveo meč željenom kraju.

Radnički su do pobede u ovoj utakmici predvodili kapiten Miloš Prodanović i reprezentativac Ilija Bogdanović sa po 6 pogodaka, dok je kod Kostolčana najraspoloženiji za igru bio Nenad Nedeljković sa 7 postignutih golova.

Kragujevčani su takmičenje u plej-ofu okončali na pretposlednjoj, sedmoj poziciji, što je i više nego solidan plasman za jednog debitanta u najvišem rangu takmičenja. Kada se na sve to doda i učešće rukometaša Radničkog na završnom turniru Kupa, može se zaključiti da je ovo bila veoma uspešna sezona za klub iz srca Šumadije.

RADNIČKI – RUDAR 32:28 (14:18)

Dvorana:
„SBB hala Jezero“
Igrano bez prisustva publike.
Sudije: Nikola Musić, Stevan Đurašinović.
Sedmerci: Radnički 4 (3), Rudar 2 (1).
Isključenja: Radnički 8 min, Rudar 6 min.

RADNIČKI: Gemaljević (2 odbrane, sedmerac), Vuković 4, Stošić, Mutavdžić, Petrović (11 odbrana), Dobrosavljević 1, Kasalović 4, Barudžić 4, Knežević, Utvić 4, Stevanović, Stanojev 3, Bogdanović 6, S. Đerić (1 odbrana).

RUDAR: Dimitrijević, Murina 3, Merdović 1, Tica 4, Panić 4, Ristić 2, Vuković (6 odbrana), Đukić, Stanković (3 odbrane), Dimitrijević, Nedeljkov 3, Tatari 4, Nedeljković 7.

Igrač utakmice: Dušan Petrović ( Radnički).