Jagodinkama vođstvo u finalnoj seriji

Prva finalna utakmica plej-ofa za rukometašice između Jagodine i Radničkog pripala je Jagodinkama, koje su na parketu hale „Jassa“ slavile rezultatom 30:26 (13:13).

Uprkos velikoj želji i borbenosti, Kragujevčanke nisu uspele da se vrate neporažene iz Jagodine. Ipak, igra koju su pružile u susretu sa višestrukim šampionom države može da hrabri uoči predstojećeg revanša, koji je na programu već u utorak na parketu kragujevačkog „SBB Jezera“.

Nakon rezultatske klackalice u uvodnim minutima meča, Jagodinke u 18. minutu dolaze do nešto opipljivije prednosti od tri gola (10:7).

Bio je to signal za trenera Radničkog Rodoljuba Kurandića da reaguje tajm-autom, nakon čega su njegove učenice angažovanijom igrom u odbrani uspele da vrate rezultat u ravnotežu (10:10).

Čak su u samom finišu prvog dela igre Kragujevčanke stigle i do minimalnog vođstva (13:12), koje su rukometašice domaće ekipe ekspresno anulirale, pa se na odmor ipak otišlo sa „pata kartama“ – 13:13.

Početak drugog poluvremena pripao je Jagodinkama, koje su uspešno održavale prednost od dva gola sve do 42. minuta, kada Radnički ponovo dolazi do egala (20:20).

Bio je to, kako se ispostavilo, krajnji domet izabranica trenera Rodoljuba Kurandića na ovom susretu. Rukometašice Jagodine su dobrom odbranom i golovima iz tranzicije došle do nove rezultatske prednosti, koju su sigurnom igrom održale sve do konačnih 30:26.

U ekipi Jagodine istakle su se Jelena Gojković sa 7 i Teodora Majkić sa 6 pogodaka, dok su na drugoj strani pradnjačile Katarina Stepanović sa 11 i Ksenija Petrović sa 6 golova.

Drugi meč finalne serije igra se u utorak, 1. juna, od 18 časova na parketu „SBB hale Jezero“, uz direktan prenos na RTS-u.

JAGODINA – RADNIČKI 30:26 (13:13)

JAGODINA
Hala: “Jassa”.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić.
Sedmerci: Jagodina 6 (6), Radnički 7 (7).
Isključenja: Jagodina 12 min, Radnički 10 min.

JAGODINA: Kostić, Adžić 5, Ćorović, Majkić 6, Bulatović 5, Vukčević 3, Lovrić, Jovanović, Raičević, Ašanin 4, Đurašinović (11 odbrana), Stojanović, Gojković 7.

RADNIČKI: Pojužina, Veličković 3, Bjelak 1, Stepanović 11, Nedeljković, Stošić 2, Blagojević, Hasanović (7 odbrana), Vlašković, Stoiljković, Ilić (3 odbrane), K.Petrović 6, Rašković, Agatunović 1, T.Petrović, Kolak 2.

Igrač utakmice: Teodora Majkić ( Jagodina).