Radnički pobedom pred domaćim navijačima zatvorio uspešnu kalendarsku godinu

Odbojkaši Radničkog savladali su ekipu Takova iz Gornjeg Milanovca sa 3:2 (25:14, 21:25, 22:25, 31:29, 15:8) u utakmici 12. kola Superlige Srbije. Radnički je ovom jako bitnom pobedom upisao sebi još jedan trijumf na kontu i sada se izabranici Alekse Brđovića nalaze na drugoj poziciji takmičenja.

Ovo je bila još jedna u nizu od izuzetno teških utakmica Radničkog, ali su još jednom naši momci pokazali smirenost u onim najbitnijim trenutcima meča i bili dovoljno smireni da na nestvaran način još jednom trijumfuju u domaćem prvenstvu pred poslednju utakmicu ove godine, pred svojim navijačima.

Prava rovovska bitka odigrala se danas u „Jezeru“, gledali smo pet setova, uzbuđenja na obe strane i fantastičnu odbojku nešto više od dva sata, koliko je i trajao današnji meč u „Jezeru“.

U prvom setu, videli smo smirenu i konstantnu igru Radničkog, što je rezultiralo ubedljivoj prednosti tokom celog prvog seta. Ekipa Takova nije na baš najbolji način ušla u današnju utakmicu, bilo je primetno da u početnoj fazi meča nisu uspeli pronaći odgovarajući ritam i sa velikom razlikom od čak 11 poena izgubili su taj prvi i uvodni set.

Odmah na startu drugog seta, sve je bilo drugačije. Ekipa iz Gornjeg Milanovca se potpuno razigrala, dok je sa druge strane ekipa Radničkog u potpunosti zakazala. Takovo je plesao po terenu i prikazao potpuno drugačiju igru, nego što je to bio slučaj u prvom setu. Sjajna igra Gornjemilanovčana je bila dovoljna da vrate rezultatsku neizvesnost u meč.

Sjajan ritam, nastavili su i u trećem setu, kada su pre svega sjajnim servisima, a potom i prijemima, potpuno omogućili našim odbojkašima da naprave neku ozbiljniju akciju. Tako je ekipa Takova vezala čak sedam uzastopnih poena, pri rezultatu 7:9, što im je kasnije dodatno pomoglo, da igraju sa velikim rasterećenjem u tom trećem setu, probudila se naša ekipa, ali je to bilo isuviše kasno da bi se vadilo kestenje iz vatre.

Nisu hteli ni naši odbojkaši da se predaju tek tako olako i dopuste ekipi Takova da se u Gornji Milanovac vrati nakon velikog preokreta. Konačno su naši momci pronašli odgovarajući ritam, prilično onom iz prvog seta meča, nakon grčevite bitke, raznih preokreta na obe strane, naši odbojkaši uspeli su da ne dopuste rivalu da dođu do set lopte, već su sjajnom igrom na razliku osvojili taj četvrti set.

Bilo je evidentno, da je obema ekipama ponestalo snage, ali niko nije hteo da se preda i nakon herojske borbe, prepusti pobedu. Naši odbojkaši još jednom su dokazali da su fizički i mentalno bili spremniji od rivala danas i to im je donelo osvajanje petog seta, a ujedno i odlučilo pobednika meča.

Naredni meč odbojkaši Radničkog iz Kragujevca, odigraće u utorak, u Kupu Srbije, kada će rival u polufinalu biti ekipa Mladog Radnika. Ovo će biti druga utakmica u polufinalu ovih ekipa, budući da je u prvom susretu, koji se odigrao 6. decembra u „Jezeru“, Mladi Radnik odneo ubedljivu pobedu sa 3:0.

Piše: Vuk Mladenović