Pirova pobeda odbojkaša Radničkog u Požarevcu, bolji poen količnik odveo Mladi radnik u finale Kupa Srbije

Malo je nedostajalo odbojkašima Radničkog da načine istinski podvig i da se uprkos maksimalnom porazu od požarevačkog Mladog radnika u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Srbije ipak nađu u finalu najmasovnijeg domaćeg takmičenja. Uspeli su Kragujevčani da u večerašnjem revanšu na parketu Sportskog centra „Požarevac“ nadoknade tri seta zaostatka iz prvog meča u „Jezeru“, ali je na kraju bolji poen količnik odveo Požarevljane u finale – 3:0 (25:23, 25:22, 25:18).

Samo dva osvojena poena delila su Kragujevčane od finala Kupa Srbije i prilike da se bore za prvi od dva domaća trofeja u ovoj sezoni. Na kraju ostaje žal zbog silnih pehova koji su Šumadince zadesili pred prvu utakmicu u „Jezeru“, a koji su Požarevljanima omogućili da steknu, ispostavilo se, ipak nedostižnu prednost pred večerašnji revanš.

Pitanje prvog finaliste ovogodišnjeg Kupa Srbije moglo je vrlo lako da bude rešeno već u uvodnom setu, s obzirom da je domaćin od sredine ove deonice, pa sve do njenog finiša, bio u konstantnom rezultatskom plusu. Međutim, nesalomivi Kragujevčani su po ko zna koji put ove sezone uspeli da pronađu izlaz iz naizgled bezizlazne situacije i da poenima bugarskog internacionalca Davida Krasteva režiraju veleobrt u samoj završnici seta – 25:23.

Nakon što su „preživeli“ veoma buran prvi set, Šumadinci su se okuražili i zaigrali dosta sigurnije u narednoj deonici, čemu u prilog govori i veoma visokih 67 odsto realizacije napada (21-14) u ovom periodu igre. Požarevljane je u životu održavao korektor Aleksandar Gmitrović, koji je osvojio čak 9 poena u ovom setu, ali je na kraju i on utihnuo, tako da je Radnički dobio ovu deonicu rezultatom 25:22.

Posle dva tesno dobijena seta, postalo je jasno da je Kragujevčanima za prolaz u finale neophodno da treći set dobiju dvocifrenom razlikom, što je samo po sebi predstavljalo teško ostvarivu misiju. Ipak, Brđovićevi izabranici nisu imali nameru da ustuknu pred ovim izazovom i već negde od sredine seta počeli su da prave razliku, ali je domaćin koliko-toliko uspevao da održi rezultatski priključak. Na kraju je Radnički rešio i ovaj period igre u svoju korist rezultatom 25:18, što je ipak bilo nedovoljno da se nadomesti minus iz prvog meča.

Večerašnju utakmicu u SC „Požarevac“ obeležili su korektori oba tima. Aleksandar Gmitrović je sa 23 poena bio najraspoloženiji u domaćem sastavu, dok je na drugoj strani prednjačio bugarski internacionalac u redovima Radničkog David Krastev sa 21 osvojenim poenom.

Mladi radnik će tako drugi put u poslednje tri godine igrati finale Kupa Srbije, a ko će mu biti rival u završnoj borbi za trofej biće poznato nakon revanš meča između aktuelnog osvajača Partizana i novosadske Vojvodine, koji se igra sutra od 19 časova u novosadskom SPENS-u. U prvom meču Novosađani su slavili sa „tesnih“ 3:2 u setovima.