Radnički i Knjaz Miloš podelili bodove

U prvoj utakmici 17. kola Superlige, rukometašice Radničkog i Knjaz Miloša igrale su nerešeno 33:33 (13:20).

Pomalo neočekivano, gošće iz Aranđelovca odnele su bod kući, ali sasvim zasluženo prema svemu prikazanom na večerašnjem susretu.

“Tigrice“ su odigrale najlošije poluvreme u sezoni. Njihova odbrana kao da nije ni postojala. Kneginje su pogađale skoro iz svih uglova, pa su na kraju ovog dela igre imale + sedam (20:13).

Međutim, Kragujevčanke u drugom poluvremenu okreću novi list. Snažnom, agresivnom i disciplinovanom igrom u odbrani uspevaju da u finišu nadoknade minus i da na minut pre kraja dođu do izjednačenja. Čak su mogle i do pobede u poslednjih 30 sekundi, ali nisu uspele da upute šut ka golu Aranđelovčanki, pa je ostalo 33:33.

“Tigrice“ su i dalje treće na tabeli sa 21 bodom, odmah iza Jagodine i Zaječara, ali imaju dve utakmice više od beogradskog BMS Milenijuma, koji je sakupio 19 poena.

U narednom kolu Radnički gostuje imenjaku iz Svilajnca.

Radnički – Knjaz Miloš 33:33 (13:20)

Dvorana: Jezero.
Sudije: Trifković i Milosavljević (Beška).
Sedmerci: Radnički (Kg) 6 (6), Knjaz Miloš 2 (2).
Isključenja: Radnički (Kg) 4, Knjaz Miloš 12 minuta.

RADNIČKI (KG): Ćosić (3 odbrane), Jovanović, Tanić 2, Stepanović 10 (6), Radosavljević 3, Čairović, Knežević, Milić 2, Koperec 4, Tošović, Balać 2, Kukić–Radojičić 10, Filipović, Kuharović, Obućina, Stoiljković.

KNJAZ MILOŠ: Ugrčić (8 odbrana), M. Tomić 8, Kilibarda, Stanojlović, Denić, Stefanović, Rabata 5, Ranković 9 (2), K. Tomić 5, Pavlović 2, Oljača (4 odbrane), Mrlješ, Vasić 4, Tomković.