Radnički slavio u Padinskoj skeli

Rukometaši Radničkog savladali su večeras u Padinskoj skeli domaću ekipu PKB-a sa 32:29 (16:14), u utakmici 19. kola Superlige.

Izabranici trenera Dragana Štrudera po drugi put ove sezone uspeli su da savladaju mlekadžije.

Domaćin je na početku susreta došao do vođstva od 5:2, i to je bilo sve što je uspeo da uradi na ovom meču. Iako su u većem delu prvog dela susreta igrači Radničkog imali prednost od 4-5 golova razlike, na odmor se otišlo sa 16:14 u korist Kragujevčana.

Gosti su u nastavku držali sve konce igre u svojim rukama. Maksimalno što je domaćin uspao da uradi jeste da je u 46. minutu priđe na zaostatak od 3 gola kod rezultata 22:19. Do kraja Radnički je sačuvao prednost i došao do značajnih bodova.

Najefikasniji bio je pivotmen Nikolić sa 10, Bosić i Tomić su postigli po 6, a Pralica je upisao 5 golova.

U narednom kolu rukometaši Radničkog sastaće se u dvorani Jezero sa ekipom Jugovića.