Radnički bez plena u Subotici

U odloženom meču 17. kola Prve A lige, košarkašice Radničkog poražene su u Subotici od ekipe Spartaka rezultatom 73:63, po četvrtinama 23:10, 18:23, 20:14, 12:16.

Domaćin je silovito krenuo i već posle pet minuta stekao dvocifrenu prednost – 12:2. Kragujevčanke su uspele da tri minuta pre kraja poluvremena smanje na 31:25, ali se na odmor ipak otišlo sa osam poena “viška“ za Subotičanke – 41:33.

U trećoj deonici izabranice trenera Vesne Despotović uspevale su u nekoliko navrata da zaostatak spuste na “minus šest“, ali to je bilo sve što su učinile na ovom susretu. Sredinom poslednje četvrtine bilo je i “plus 17“ za domaćina, 64:47, ali je na kraju završeno 73:63 u korist Spartaka.

U pobedničkom timu Adrijana Knežević sa 20 poena i devet asistencija bila je najefikasnija igračica susreta. U timu iz Kragujevca istakle su se Nikolina Milić (8 skokova) i Aleksandra Katić (6 skokova), koje su upisale po 16 poena.

Subotičankama je ovo bio tek šesti trijumf u sezoni, dok su Kragujevčanke zabeležile deveti neuspeh i sa 25 bodova nalaze se na osmoj poziciji ligaške tabele.

Radnički će u narednom, 18. kolu, u subotu, dočekati beogradsku Crvenu zvezdu.