Slavlje Mađara u “Jezeru“

U utakmici 19. kola ABA lige košarkaši Radničkog poraženi su na svom terenu od mađarskog Solnoka 82:91 (19:14, 13:30, 20:22, 30:25). To je 12. neuspeh ove sezone u regionalnoj ligi, a takmičarsku utehu Kragujevčani mogu da pronađu samo u činjenici da su direktni rivali iz „donjeg doma“ Jadrana takođe poraženi na svom terenu – Široki od Cedevite 68:73, a Zadar od Krke 55:57, pa su ostali na slabijem učinku 5-14.

Solnok je osvojio Jezero i stigao do prve pobede u gostima ove sezone. Iako lišeni pomoći Vorena i Badera gosti su zahvaljujući zonskoj odbrani kontrolisali dešavanja na parketu. Tokom drugog poluvremena gotovo sve vreme imali dvocifreni kapital i zasluženo stigli do brejka. Vojvoda i Holidej su nosili tim, a sjajnu podršku imali su u Rakiću, Miloševiću i Lorantu. Rak rana Radničkog je bio šut iza linije 6,75 metara. Tim Miroslava Nikolića šutnuo je čak 46 trojki, ali ubacio je samo 12.

Solnok je meč otvorio serijom 10:0 i odmah šokirao domaćina. Rakić je ubacio trojku, Vojvoda se nadovezao se sedam poena i Radnički je posle tri minuta bez poena bio u veliki problemima. Marinović je prekinu post domaćina koji je podigao nivo igre i u devetom minutu prešao u vođstvo – 16:14. Kragujevčani su na prvi predah otišli kao pobednici iako su iz igre šutirali skromnih 36 odsto (22-8).

Marinović je drugu četvrtinu otvorio trojkom, Radnički je pobegao na 22:16 i činilo se da će uspeti da napravi veću razliku. Ali, desilo se potpuno suprotno. Holidej je vezao šest poena i ubrzo je na semaforu stajalo 22:22. Mlađan je trojkom uspeo da spreči totalni preokret, ali razigrali su se Keler i Ivošev, pa je Solnik ponovo bio taj koji drži konce igre. Ovakav razvoj situacije uneo je veće samopouzdanje u redove gostiju koji su posle trojke Vojvode u 19. minutu imali dvocifreni kapital (39:29). Tačku na odličnu četvrtinu gostiju, u kojoj su ubacili 30 poena, stavio je Rakić za 44:32.

Nošen željom da se što pre vrati u meč, Radnički je u drugo poluvreme ušao sa većom agresivnošću i uspeo da smanji zaostatak. Ali, ovoga puta Lorant je imao novu sjajnu rolu, ispratio ga je Keler i gosti su poveli sa 52:37 u 23. minutu. Pokušavao je Radnički trojkama da uhvati priključak, do kraja trećeg perioda šutnuo je čak 33 puta iza linije 6,75, ali samo je sedam puta bio uspešan, pa su gosti u poslednju četvrtinu ušli sa plus 14 (66:52). Do kraja meča ništa se nije promenilo. Solnok je nastavio da drži konce igre i došao do važnog trijumfa.

RADNIČKI – SOLNOK 82:91 (19:14, 13:30, 20:22, 30:25)

Dvorana: Jezero
Gledalaca: 1.800
Sudije: Javor, Jeršan, Zurapović

RADNIČKI: Sili, Lešić 19, Jović 8, Mlađan 13, Kalinić 2, Birčević 15, Pilčević 3, Dimić, Balmazović 3, Brkić, Jevtović, Marinović 19

SOLNOK: Keler 8, Pavlović, Vojvoda 26, Tot 2, Rakić 12, Ivošev 4, Mandoki, Holidej 18, Milošević 8, Lorant 13

Izvor i foto: kkradnicki.rs