Porazi košarkašica Radničkog i Šumadije

kosarka

Neuspešan vikend je iza kragujevačkih klubova koji nastupaju Prvoj ženskoj ligi Srbije. Radnički je kao domaćin poražen od subotičkog Spartaka, dok je Šumadija izgubila na gostovanju od Crvene zvezde u Basket sitiju.

Košarkašice Radničkog nisu uspele da izađu na kraj sa Subotičankama, koje su u hali „Gordana Goca Bogojević“ slavile sa 58:47 (9:9, 14:8, 19:17, 16:13).

Nakon izjednačene borbe u prvoj četvrtini, Radnički je bolje otvorio drugu deonicu, imao šest poena prednosti u 12. minutu (15:9), ali su gošće sa dve uzastopne trojke prvo izjednačile rezultat, a onda i povele, pa su na odmor između dva poluvremena otišle sa četiri poena viška – 23:17.

Početak treće deonice u potpunosti je pripao košarkašicama Spartaka, koje u 25. minutu dolaze do prvog dvocifrenog vođstva na meču (32:21) i tu stečenu prednost nisu ispuštale do kraja meča. Kragujevčanke su u par navrata uspele da spuste minus u jednocifrene okvire, ali nedovoljno za bilo kakav preokret.

Rada Vidović je sa 23 poena bila najefikasnija u redovima pobedničkog tima, dok je sa druge strane Bojana Stevanović ubacila 18 poena.

Šumadija je očekivano poražena na gostovanju beogradskoj Crvenoj zvezdi – 78:53 (19:15, 20:17, 18:9, 21:12).

Beograđanke su utakmicu otvorile serijom 9:0, u želji da što pre slome otpor svog rivala. U 7. minutu prednost domaće ekipe je po prvi put dostigla dvocifrene okvire (19:8), ali je poenima Marije Radović Šumadija uspela da vrati u igru i dođe do samo četiri poena zaostatka (19:15) na isteku prve četvrtine.

Trojkom Kristine Milošević Šumadija stiže do svog prvog vođstva na meču u 12. minutu (20:19), ali se domaće preko Aleksandre Katanić i Katarine Zec brzo vraćaju vođstvo i odlaze na plus osam (30:22). Na poluvremenu su crveno-bele imale vođstvo od 39:32.

U trećoj četvrtini se igra Šumadije u potpunosti raspala, što su domaće iskoristile da stvore nedostižnih „plus 16“ pred ulazak u poslednju deonicu (57:41). Na kraju, ubedljiv poraz Kragujevčanki, koje su nakon odličnog izadanja u prvom poluvremenu očigledno ostale bez svežine u nastavku meča.

Aleksandra Katanić je sa 17 poena, 8 ukradenih lopti, 6 skokova i 3 asistencije osvojila epitet MVP utakmice, dok je u ekipi Šumadije Marija Radović ubacila 17, a Kristina Milošević 13 poena.

Nakon šesnaest odigranih kola Radnički zauzima 9. mesto sa 22 boda, dok je Šumadija deseta sa bodom manje.

U narednom, 17. kolu, Šumadija čeka Radivoj Korać, dok Radnički gostuje ekipi NŽKA.