KK Radnički 1950: Pobeda u komšiluku na startu drugog dela sezone

KK-RADNICKI-1950

Košarkaši Radničkog 1950 uspešno su započeli drugi deo sezone u Prvoj regionalnoj ligi Zapad, pošto su u utakmici 14. kola slavili na gostovanju ekipi Zekasa 75 u Rači, rezultatom 78:67 (22:17, 21:17, 28:12, 7:21).

Iako oslabljeni neigranjem Miloša Blagojevića i Ivana Nedeljkovića, Kragujevčani su sigurnom igrom uspeli da stignu do nove, dvanaeste pobede u sezoni i načine još jedan značajan korak ka plasmanu u Prvu B košarkašku ligu.

Ekipa Zekasa 75 pokazala se kao „tvrd orah“, naročito u prvom poluvremenu, kada je u par navrata uspevala i da povede protiv aktuelnog lidera na tabeli, ali je serijom od sedam vezanih poena u finišu druge četvrtine ekipa Igora Todorovića uspela da povrati rezultatsku prednost i na odmor između dva poluvremena ode sa devet poena prednosti – 43:34.

U trećoj četvrtini gosti iz Kragujevca su zaigrali angažovanije, što je rezultovalo dvocifrenom razlikom. U poslednju deonicu košarkaši Radničkog 1950 ušli su sa vođstvom od 71:46, pa je shodno tome došlo do opuštanja u njihovim redovima, što je domaćin iskoristio da spreči rezultatsku katastrofu.

Sjajnu rolu u pobedničkom timu pružio je Miloš Tripković sa 21 poenom, dok je Filip Lalović upisao tri poena manje. U ekipi Zekasa Miloš Obradović bio je najefikasniji sa 20 poena, a dvocifreni je još bio i Aljoša Milutinović sa 13 koševa.

Kragujevčani su se ovom pobedom dodatno učvrstili na liderskoj poziciji na tabeli sa 26 osvojenih bodova, a u narednom kolu imaće čini se lak zadatak da upišu novi trijumf protiv slabašnog Poleta iz Ratine.