Pobeda rukometaša Radničkog 1964 za kraj sezone

Rukometaši Radničkog 1964 pobedom su okončali takmičarsku sezonu u Super B ligi „Istok-Zapad“. Kragujevčani su večeras, u utakmci poslednjeg, 22. kola, savladali na svom parketu ekipu Bele Palanke sa 30:25 (16:10) i tako zauzeli drugo mesto na konačnoj tabeli sa identičnim brojem bodova kao i prvoplasirana Dubočica 54, ali sa slabijim skorom u međusobnim susretima.

Momci u crvenim dresovima večeras su dali sve od sebe, kako bi se pobedom oprostili od svoje publike za ovu sezonu. Angažovanom igrom u odbrani, učenici Dragana Študera su od samog starta nametnuli željeni ritam igre, koji su gosti iz Bele Palanke teško uspevali da isprate.

Kragujevčani su do prve ozbiljnije prednosti na utakmici došli u 13. minutu, pre svega zahvaljujući raspoloženom Bojanu Tomiću, koji je u periodu od 9. do 12. minutu vezao četiri pogotka i značajno doprineo vođstvu svoje ekipe rezultatom 7:2.

Na odmor je domaći sastav otišao sa šest golova prednosti (16:10), da bi već u 36. minutu izbio na maksimalnih „plus osam“ (19:11). Probudili su se potom gosti i serijom 3:0 smanjili rezultatski zaostatak. Međutim, tada se ponovo razbranio večeras izvanredni Dušan Petrović, tako da je Radnički ubrzo imao sedam golova „viška“ (22:15).

POKAZAO KLASU: Dušan Petrović

Usledio je novi nalet gostiju, koji su deset minuta pre kraja uspeli da se primaknu na četiri gola zaostatka (24:20), što se ispostavilo kao vrhunac njihovog otpora. Kragujevčani su rutinski priveli utakmicu kraju, a trener Študer je u samoj završnici pružio šansu mlađim igračima sa klupe, poput golmana Đerića, Mutavdžića i Ristića.

Centralna figura susreta bio je fantastični čuvar mreže Radničkog 1964 Dušan Petrović sa 16 uspešnih intrevencija. Za golove u pobedničkom sastavu bili su zaduženi Bojan Tomić sa 9 i Stefan Stanojev sa 7 pogodaka. U gostujućem timu prednjačili su Ivan Veljković sa 6 i Dragan Ranđelović sa 5 pogodaka.

Trener Radničkog 1964 Dragan Študer izneo je svoje opservacije nakon večerašnje utakmice.

– Dobra utakmica, prava prvenstvena. Ekipa Bele Palanke se pokazala u odličnom svetlu, kao dostojan protivnik. Mi smo odigrali jednu dobru, kvalitetnu utakmicu, kontrolisali smo igru od prvog minuta i zasluženo pobedili. – istakao je Študer.

POBEDA ZA KRAJ SEZONE: Rukometaši Radničkog 1964 sa trenerom Študerom

Radnički 1964 je u ovoj sezoni pokazao veliki napredak. Ostvaren je istorijski uspeh plasmanom na završni turnir Kupa Srbije, a klub se do poslednjeg kola ravnopravno borio za ulazak u viši rang takmičenja, gde je na kraju ipak izgubio trku sa leskovačkom Dubočicom 54.

– Zahvalio bih se svim igračima koji su izneli teret ove naporne sezone, kao i mom prethodniku na klupi Aleksandru Radosavljeviću. Predstoji nam da se dogovorimo šta će biti strategija kluba naredne sezone, odnosno da li ćemo opet napasti Super ligu ili se okrenuti stvaranju mladih igrača. – podvukao je Študer.

RK Radnički 1964 – ORK Bela Palanka 30:25 (16:10)

Hala:
“Jezero”.
Gledalaca: 100
Sudije: Vladimir Jovandić, Marko Sekulić (obojica iz Pančeva)
Sedmerci: Radnički 5 (4), Bela Palanka 2 (2)
Isključenja: Radnički 18 min , Bela Palanka 18 min

RADNIČKI 1964: Blagojević 2, Stošić, Ristić 2, Mutavdžić, Lekić, Dobrosavljević 1, Petrović (16 odbrana), Vuković 4, Knežević 1, M. Stevanović , Radenović 4, Stanojev 7, Bogdanović, Đerić (1 odbrana ), Tomić 9, Janićijević.

BELA PALANKA: Tenkaš, Jovanović 1, Mitić, Stoilković 3, Čičić 1, Ranđelović 5, Veljković 6, Ranđelović 1, Đorđević, Stanković (6 odbrana, 1 sedmerac), Ristić 1, Milanović, Anđelić 1, Urošević 4, Todorović 2, Lazić ( 3 odbrane).