Kragujevčanke pobedom zaokružile prvu superligašku sezonu

Rukometašice Radničkog 1964 trijumfalno su okonačale debitantsku sezonu u Super B ligi Srbije, pošto su večeras slavile na gostovanju ekipi Napretka 12 u Kruševcu – 35:30 (17:12). Kragujevčanke su sezonu završile na četvrtoj poziciji, što je, ako se uzme u obzir mladost ekipe, sasvim pristojan rezultat.

Nakon nešto boljeg starta Kruševljanki, Kragujevčanke su polovinom prvog dela susreta došle do preokreta i četiri gola viška (11:7). Domaće su ubrzo uspele da prepolove zaostatak, ali su učenice Rodoljuba Kurandića bolje finiširale ovaj period igre i na odmor otišle sa prednošću od pet golova – 17:12.

Nakon pauze Kragujevčanke su nastavile sa odličnom igrom, pre svega u fazi odbrane, koja im je donela dvocifernu prednost u 48. minutu (30:20). Bio je to signal da trener Kurandić uvede u igru mlađe igračice sa klupe, za koje je svaki minut u igri dragoceno iskustvo. Sa druge strane, Kruševljanke su to iskoristile da poraz učine podnošljivijim.

U redovima domaćeg tima istakla se Jelena Knežević sa 15 pogodaka, dok su na drugoj strani prednjačile Jasmina Kolak sa 13 i Teodora Veličković sa 9 postignutih golova.

Ova sezona pokazala je da ekipa Radničkog 1964 ima kvalitet za ovaj rang takmičenja, i da bi uz minimalne korekcije u igračkom kadru mogla da se naredne sezone umeša u borbu za sam vrh tabele.

GŽRK NAPREDAK 12 – RK RADNIČKI 1964 30:35 (12:17)

KRUŠEVAC
Hala sportova SC „Kruševac”.

Gledalaca: 70
Sudije: Bojan i Goran Tepavčević (obojica iz Čačka)
Sedmerci: Napredak 7 (6), Radnički 6 (4)
Isključenja: Napredak 6 min, Radnički 8 min

NAPREDAK 12: Vesić, Popović 1, Knežević 15, Kovandžić 1, Stamenković 3, Stojilković 4, Vidojević 1, Jotić, Lazarević 1, Veličković, Radonjić, Živković 4, Maksić.

RADNIČKI 1964: J. Pojužina (14 odbrana), Đorđević 3, Veličković 9, Bjelak 6, Nedeljković, Blagojević 1, Hasanović (1 odbrana ), Durlević , Todorović 1, Tina Petrović, Tijana Petrović 2, Kolak 13, Ž. Pojužina.

Igračica utakmice: Jasmina Kolak (Radnički 1964)