Pobeda Radničkog na Božić u Zagrebu

Košarkaši Radničkog ostvarili su i šestu pobedu u poslednjih sedam utakmica u Jadranskoj ligi. Radnički je odlično odigrao prvu četvrtinu u kojoj je briljirao centar gostiju Dejvid Sajmon. Do dvocifrene prednosti Kragujevčani su stigli u finišu ove deonice (24:13), koju su rešili u svoju korist sa 12 poena prednosti.

Međutim, nakon pet minuta igre u nastavku domaći su uhvatili rezultatski priključak (32:33), ali nisu uspeli da preokrenu, pa su na poluvreme “Đavoli“ otišli sa pet poena viška (42:37), iako su u šutu za tri poena bili očajni (2/14). Za prvih 20 minuta Amerikanac Sajmon ubacio je čak 19 (8/10 za dva) poena i uhvatio sedam lopti.

U drugom delu Zagrepčani su vrlo brzo došli do izjednačenja (44:44), a nedugo zatim i do prvog vođstva na meču (48:46). Gosti iz Kragujevca vratili su vođstvo dva minuta pre kraja i treću četvrtinu rešili u svoju korist sa 61:59.

Povela je Cibona na početku poslednje četvrtine sa 66:64, usledila je serija Kragujevčana 5-0 a potom i novo izjednačenje 69:69. Domaći igrači su promašili nekoliko šuteva,a Radnički je novom serijom 7-0 prelomio i na kraju sasvim zasluženo slavio i revanširao se Zagrepčanima za poraz u prvom susretu u sezoni u “Jezeru“.

Amerikanac Sajmon se požalio na povredu kolena, pa je meč završio nešto ranije sa 26 poena (11/14 za dva). Efikasniji od njega bio je njegov zemljak Majk Skot sa 31 (9/13 sa penala, 8/10 za dva, 2/4 za tri) poenom. Dvocifren učinak imao je joša samo kapiten Pavković koji je ubacio 12 poena.

U domaćem timu čak četvorica igrača imala su dvocifren učinak. Kus je zabeležio 19, Rudež 18, Rožić 16, a Barbur 13 poena.

Na tabeli ABA lige Radnički se ovom pobedom izjednačio sa Cibonom, imaju  jednaki odnos pobeda i poraza (7-7).