Partizan se provukao u „Jezeru“: Šotić „ukrao“ trijumf Kragujevčanima

Derbi meč susretu 6. kola Super lige između rukometaša Radničkog i Partizana okončan je podelom plena – 31:31 (16:17). Kragujevčani su bili bliži pobedi, imali gol prednosti na ulasku u poslednji minut utakmice, ali su „crno-beli“ pogotkom Mladena Šotića uspeli da izbegnu poraz u „Jezeru“.

Duel velikih rivala je započeo u izjednačenom ritmu, no gosti prvi imaju, za ovakve derbije, osetnju prednost (2:4, 5.min), ali u roku od 6 minuta Radnički dolazi do izjednačenja ( 6:6, 11.min). Nakon mirnijeg dela igre, gosti dodaju gas i dolaze do plus 3 (9:12, 18.min), a nedugo zatim i do najveće prednosti (10:14, 21.min). Prenuli su se momci u crvenom, ušli u dobar ritam i do isteka sveli vođstvo Beograđana na minimalnih 16:17.

Nošeni podrškom sa tribina, silovito su igrači Radničkog krenuli u drugom poluvremenu i nakon tri uzastopne intervencije čuvara mreže Jovanovića dolaze do prednosti od 3 gola (21:18, 34.min). I kada se očekivalo da prelome utakmicu i povedu sa većim brojem golova, usledio je pad u igri domaćina, što gosti znalački koriste i dolaze do izjednačenja (22:22), a odmah i do ponovnog vođstva (22:23, 44.min). U narednom periodu igre nijedna ekipa nije uspela da stekne prednost veću od jednog gola, a sam finiš je obeležio par tehničkih grešaka na obe strane, tako da je krajnji rezultat na isteku 60. minuta bio 31:31.

Najefikasniji u redovima Radničkog su bili Veljko Davidović sa 8 i Petar Panić sa 7 pogodaka, dok su kod Partizana golgeterski najraspoloženiji bili Uroš Kojadinović sa13, dok je Nemanja Peštić dodao 6 postignutih golova.

Kragujevčani nakon ovog kola zauzimaju šesto mesto na tabeli sa sedam osvojenih bodova.

U narednom, 7. kolu Super rukometne lige, Radnički putuje na megdan debitantu u ligi, ekipi Uba.

RADNIČKI – PARTIZAN 31:31 (16:17)

Dvorana: „Jezero“.
Gledalaca: 400.
Sudije: Milenko Alimpić, Zdravko Crnjanski.
Sedmerci: Radnički 3 (2), Partizan 8 (8).
Isključenja: Radnički 8 min, Partizan 12 min.

Radnički: Đerić, Veljković, Stanisavljević 2, Davidović 8, Mutavdžić, Perić, Mojsilović, Kasalović, Barudžić 6, Knežević 1, Utvić 3, Stanojev 3, Panić 7, Stanojević, Jovanović (4 odbrane), Ivanović, Barjaktarević.

Partizan: Mihajlov (4 odbrane), Markagatos 1, Jović 3, Vesković, Šotić 4, Arsić, Kustudić, Jelić (7 odbrana), Kojadinović 13, Beloševac, Mićić 4, Praštalo, Peštić 6, Lazić, Milošević.

Igrač utakmice: Mladen Šotić (Partizan).

Izvor i foto: SPD Radnički