Kragujevčanke „zamrznute“ na „minus 12“

Nastavlja se crna rezultatska serija rukometašica Radničkog, koje su na sinoćnjem gostovanju ekipi Medicinara u Šapcu pretrpele četvrti poraz u nizu – 16:28 (6:17). Kragujevčanke su od samog početka utakmice bile u rezultatskom zaostatku, koji je u drugom poluvremenu poprimio dvocifrene razmere, a epilog svega je ubedljiv poraz od čak dvanaest golova razlike.

Mlada ekipa Radničkog je samo na startu utakmice pružila otpor favorizovanim Šapčankama. Već nakon uvodnih minuta, igračice Medicinara dolaze do visoke prednosti (7:2, 10.min), koja je čini se sasekla krila devojkama iz Kragujevca. U 16. minutu Radnički je uspeo da smanji prednost domaćih na minus 4 (9:5), no u furioznom tempu domaće igračice dodaju gas, iz minuta u minut povećavaju vođstvo za krajnjih 17:6 na isteku prvog poluvremena.

Na samom početku drugog dela u 34. minutu domaćin ima po prvi put dvocifrenu prednost (18:8) i već tada je sve bilo rešeno. Stručni štab Radničkog je dao šansu svim igračicama, no to nije umnogome promenilo odnos snaga na terenu. Sa istekom 60. minuta Medicinar je slavio konačnim rezultatom 28:16.

U redovima domaćina najefikasnije su bile Ana Blagojević Jovana Dragosavljević sa po 5 pogodaka, dok su kod Radničkog titulu najboljeg strelca ponele Helena Inđić sa 5 i Milijana Stošić sa 3 postignuta gola.

Kragujevčanke su ovim porazom nazadovale za jedno mesto na tabeli i trenutno su devete sa dva osvojena boda.

Rukometašice Radničkog u okviru 6. kola Super lige Srbije očekuje gostovanje ekipi Crvene zvezde.

MEDICINAR – RADNIČKI 28:16 (17:6)

ŠABAC
Hala:
„Zorka“.
Gledalaca: 400
Sudije: Bojan Dauti, Uroš Minić.
Sedmerci: Medicinar 4 (2), Radnički 6 (1)
Isključenja: Medicinar 16 min, Radnički 8 min.

Medicinar: Jarić (2 odbrane), Jovanović 3, Obradović, Ilić, Radić 4, Radović 2, Lacković 2, Vasić 1, Cvejić (13 odbrana), Blagojević 5, Stević 1, Dragosavljević 5, Mandić 3, Rakić 2, Jakovljević.

Radnički: Pojužina (3 odbrane), Jonović 1, Đorđević, Stošić 3, Salijoski, Pidro (6 odbrana), Inđić 5, Božinović 2, Radaković 1, D. Ranković 1, Petrović 1, Vučićević 1, Z. Ranković, Andrić 1.

Igračica utakmice: Nevena Radić (Medicinar).

Izvor i foto: SPD Radnički