Odbojkašice Radničkog do dva boda u Jagodini

1014701_548112638656086_430129804465705525_oOdbojkašice Radničkog zabeležile su pobedu u meču 6. kola Prve lige Srbije. One su teže nego što se očekivalo slavile na gostovanju Jagodini sa 3:2 (22:25, 18:25, 28:26, 25:14, 15:6).

Bila je to žestoka borba u pet setova. Ključna je bila treća deonica, koju su odbojkašice Radničkog dobile na razliku, nakon čega domaćin nije imao snage da se značajnije suprotstavi u poslednja dva seta.

Počelo je jako loše po izabranice trenera Turnića. Jagodinke su dobile prva dva seta i bile na korak od prve pobede u sezoni. Međutim, u trećem setu ekipa iz Kragujevca je pokazala ono što je krasi od početka sezone, a to je fanatična borbenost i na kraju dobile treći period sa 28:26.

Nakon toga sve je pošlo „kao po loju“ za „Crvene“. Četvrti set dobile su sa ubedljivih 25:14, a taj-brejk sa 15:6, i tako odnele dva boda iz dvorane „Jassa“.

Nakon šest odigranih kola Radnički zauzima 8. mesto na tabeli, sa polovičnim učinkom (3-3). Narednog vikenda u Kragujevac dolazi lider, užičko Jedinstvo, jedina ekipa sa maksimalnim učinkom.