Odbojkaši Radničkog okončali učešće u plej-ofu

Porazom od beogradskog Partizana u drugoj utakmici polufinalne serije plej-ofa odbojkaši Radničkog okončali su ovogodišnje takmičenje u BPŠ Superligi Srbije. Nakon maksimalnih 3:0 u prvoj utakmici u SBB Jezeru, crno-beli su identičnim rezultatom savladali Kragujevčane i u revanšu na svom parketu, čime su došli u priliku da ovu sjajnu sezonu, u kojoj su se već okitili trofejima u Superkupu i Kupu Srbije, krunišu osvajanjem titule prvaka države3:0 (25:20, 25:21, 25:21).

Otišli su izabranici trenera Alekse Brđovića u zemunski Master sa namerom da uzvrate brejk crno-belima, ali su umesto toga doživeli novo razočarenje. Očigledno da je ubedljiv poraz u prvoj utakmici u SBB Jezeru ostavio dublje posledice na odbojkaše kragujevačkog tima, koji su samo na mahove uspevali da pariraju vrlo motivisanom domaćinu, odlučnom u nameri da pobedom na svom parketu stavi tačku na ovu polufinalnu seriju.

Prvi set obeležila je prilično skromna igra oba tima, uz veliki broj grešaka, posebno odbojkaša Radničkog, koji su očigledno ušli nešto nervoznije u meč u odnosu na svog rivala. Crno-beli su sredinom uvodne deonice uspeli da steknu nešto osetniju prednost od šest poena razlike (11:5), koju su „krckali“ praktično do same završnice seta. Radnički je u par navrata uspevao da priđe na dva poena zaostatka, ali je četa trenera Bojana Janića posle dva vezana bloka Petrovića stigla do pet set lopti (24:19), da bi već drugu pretvorila u početno vođstvo u setovima – 25:20.

Naredna deonica je u velikoj meri podsećala na drugi set iz prethodne utakmice u SBB Jezeru. Kragujevčani su više od polovine seta diktirali tempo i održavali vođstvo, koje se kretalo u opsegu od jednog do maksimalnih tri poena prednosti, a onda su u jednom trenutku doživeli potpuno pomračenje, dopustivši domaćinu da serijom od pet uzastopnih poena dođe do preokreta i vođstva od 18:16. Dva vezana poena kapitena Blagojevića za izjednačenje (20:20) predstavljala su poslednji trzaj Šumadinaca u ovoj deonici, koja je na kraju ipak pripala domaćinu – 25:21.

Gubitak prva dva seta doveo je do osetnog pada morala kod izabranika trenera Alekse Brđovića u trećem setu. Partizan je u jednom momentu uspeo da se odlepi na velikih „plus osam“ (19:11), što je mnoge u zemunskom Masteru navelo da pomisle kako su se Kragujevčani već predali. Rasterećeni i svesni da više nemaju šta da izgube, Šumadinci su krenuli u poslednji juriš, pa su tako serijom 6:0 sveli zaostatak na samo dva poena „minusa“ (19:17), što je izazvalo blagu konfuziju u redovima crno-belih, koji su ipak pronašli način da zaustave ovaj nalet gostiju i mirno privedu set kraju – 25:21.

U pobedničkom timu prednjačili su Luka Tadić sa 11 i kapiten Milija Mrdak sa 10 osvojenih poena.  Na drugoj strani istakao se kapiten Aleksandar Blagojević sa 16 osvojenih poena, dok je Vuk Ivanković dodao 11.

Odbojkaši Radničkog su pvim porazom okončali sezonu u BPŠ Superligi Srbije, dok crno-beli čekaju ishod treće utakmice druge polufinalne serije između subotičkog Spartaka i aktuelnog šampiona novosadske Vojvodine, koji će im odrediti protivnika u finalu plej-ofa.

PARTIZAN EFBET – RADNIČKI  3:0 (25:20, 25:21, 25:21)