Metaloplastika odnela bodove iz SBB Jezera

Rukometaši Radničkog nisu uspeli da se revanširaju šabačkoj Metaloplastici za poraz u prvom delu prvenstva. Šapčani su po drugi put u ovoj sezoni bili uspešniji od Kragujevčana, ovoga puta na parketu SBB hale Jezero, u utakmici koja je zatvorila 23. kolo ARKUS lige – 28:25 (15:17).

Iako lišeni pomoći najboljeg strelca lige Miloša Barudžića i sjajnog čuvara mreže Ognjena Jovanovića, Šumadinci su pružili prilično jak otpor drugoplasiranom timu šampionata, ali su na kraju ipak ostali „kratkih rukava“.

Uvodni minuti utakmice pripali su gostima, koji su sve negde do sredine prvog poluvremena održavali rezultatsku prednost, koja nije prelazila više od dva gola razlike. Trgli su se potom Kragujevčani i serijom od tri uzastopna pogotka preuzeli vođstvo (9:6), ali je usledio silovit kontraudar Šapčana, koji su očas posla povratili kontrolu nad rezultatom (11:9). Nije ni tu bio kraj rezultatskim oscilacijama u ovom periodu utakmice, s obzirom da je Radnički u samom finišu prvog poluvremena ponovo izbio na „plus tri“ (14:11), da bi na odmor otišao sa dva gola „viška“ – 17:15.

Vođstvo domaćina potrajalo je sve do 40. minuta, kada Šapčani dolaze do egala. Duža klupa i veći broj raspoloženih igrača omogućili su gostima da u samom finišu utakmice kreiraju završni preokret vredan osvajanja novih bodova – 28:25.

Najefikasniji u redovima Radničkog bili su Stefan Stanojev i Boško Stanisavljević sa po 5 pogodaka, dok je kod Šapčana prednjačio Branko Kankaraš sa 6 postignutih golova, koji je ujedno i poneo status igrača utakmice.

Rukometaši Radničkog su nakon svog jedanaestog poraza u sezoni, a petog u poslednjih šest utakmica, ostali na sedmoj poziciji prvenstvene tabele sa 24 osvojena boda.

U narednom kolu Kragujevčani putuju za Kać, gde ih očekuje okršaj sa ekipom Jugovića.

RADNIČKI – METALOPLASTIKA ELIXIR 25:28 (17:15)

Dvorana: SBB hala Jezero.
Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković.
Sedmerci: Radnički 3 (2), Metaloplastika 4 (3).
Isključenja: Radnički 14 min, Metaloplastika 8 min.

Radnički: Maljević, Grubor 2, Stanisavljević 5, Prodanović 1, Mutavdžić, S. Đerić, Mojsilović, Kasalović 3, Knežević 1, Utvić 4, L. Đerić 4, Stanojev 5, Vasiljević, Ivanović, Zlatanović (15 odbrana, sedmerac).

Metaloplastika: Pavković (2 odbrane), Dodić 2, Jevtić 2, Kankaraš 6, Srdanović 1, Mirković, Milovanović 3, Ivanić 1, Arsić (8 odbrana), Damjanović, Simić 2, Brajović 4, Jovanović 4, Papović 1, Petrović, Dakić 2.

Igrač utakmice: Branko Kankaraš (Metaloplastika)

Izvor i foto: SPD Radnički