Odbojkaši Radničkog laganim gasom do polufinala Kupa Srbije

Maksimalnim trijumfom nad ekipom Takova iz Gornjeg Milanovca, odbojkaši Radničkog obezbedili su učešće u polufinalu 59. Kupa Srbije – 3:0 (25:22, 25:18, 25:15).

Psihički i fizički zamor usled zgusnutog rasporeda i paralelnog nadmetanja na tri fronta kod Kragujevčana se mogao primetiti samo sredinom uvodnog seta, kada su gosti iz Gornjeg Milanovca serijom uspešnih blokova došli do kratkotrajnog rezultatskog preokreta, ali je u samoj završnici ipak presudilo veće iskustvo i deblji živci izabranika trenera Alekse Brđovića25:22.

U preostala dva seta nije bilo veće neizvesnosti. Predvođeni večeras veoma raspoloženim Davidom Krastevim i prvim poenterom ekipe Filipom Stoilovićem, Šumadinci su lako rešili drugi set u svoju korist rezultatom 25:18, dok su još ubedljiviji bili u poslednjem trećem setu, koji su završili sa dvocifrenom prednošću – 25:15.

Aleksa Brđović se potrudio da što je moguće više odmori glavne nosioce igre, pa su izuzev dvojice najmlađih prvotimaca, Filipa Damnjanovića i Đorđa Vidovića, svi ostali igrači dobili priliku na večerašnjem susretu. Na kraju su se poenterskim učinkom istakli već pomenuti Krastev sa 14 i Vuk Ivanković sa 12 osvojenih poena, dok su u ekipi Takova prednjačili Nemanja Božić i Filip Lepidovski sa po 9 poena.

Pored Radničkog plasman među četiri najbolje ekipe u Kupu Srbije obezbedili su i novosadska Vojvodina i Mladi radnik iz Požarevca, dok će poslednji učesnik polufinala biti poznat 15. novembra za kada je zakazan meč između branioca trofeja beogradskog Partizana i subotičkog Spartaka. Za razliku od četvrfinala, u polufinalu se igraju dve utakmice, a termini su 6. i 27. decembar.

Kragujevčani se sada ponovo okreću obavezama u domaćem šampionatu, gde ih već u subotu očekuje gostovanje iskusnoj ekipi Jedinstva u Staroj Pazovi u okviru 6. runde BPŠ Superlige Srbije.