Brđovićevi učenici prokrčili put kroz „Dudovu šumu“

Posle dva uzastopna poraza na gostovanjima braniocu titule beogradskom Partizanu i Karađorđu u Topoli, odbojkaši Radničkog večeras su na parketu hale „Dudova šuma“ u Subotici ponovo osetili slast trijumfa, savladavši domaći Spartak u jednom od derbija 5. kola BPŠ Superlige Srbije – 3:1 (25:17, 25:19, 21:25, 25:20).

Okršaj srpskih predstavnika na evro-sceni protekao je u potpunoj dominaciji ekipe trenera Alekse Brđovića, koja je dozvolila samo jedan set domaćinu. Iako fizički i emotivno ispražnjeni nakon gostovanja švajcarskom Amrisvilu u revanš utakmici CEV kupa, Kragujevčani su ipak smogli snage da prekinu negativni rezultatski trend u prvenstvu i da pobedom na uvek „vrućem“ terenu u Subotici uhvate priključak sa ekipama iz gornjeg dela tabele.

Ono što svakako može da raduje stratega Radničkog Aleksu Brđovića jeste izvanredno napadačko izdanje njegove ekipe na večerašnjoj utakmici, koja je imala preko 70 odsto realizacije napada (74-53). Kada se na to pridodaju i prilično visoki procenti uspešnosti na prijemu (67 odsto pozitivnog i 24 odsto idealnog prijema) dobija se formula večerašnjeg uspeha Kragujevčana u Subotici.

Sam početak utakmice nije naslućivao ovako dobro napadačko izdanje Brđovićeve čete. Domaćin je serijom uspešnih blokova u potpunosti otupeo napadačku oštricu gostiju iz šumadijske prestonice, koji su teško dolazili do poena u uvodnoj fazi meča. Ipak, sredinom seta Subotičani upadaju u kontaritam i serijom grešaka omogućavaju Kragujevčanima da preuzmu kontrolu nad rezultatom. U samom finišu seta Šumadinci pojačavaju ritam i na servis Nikole Goića prave furioznu seriju od sedam vezanih poena za konačnih 25:17.

Drugi set obeležio je odličan servis odbojkaša Radničkog, koji su nanizali čak pet asova u ovom periodu igre. Subotičani su od početka seta bili u rezultatskom zaostatku, pa iako su u par navrata uspevali da dođu do izjednačenja, nisu imali dovoljno snage i koncentracije za preokret. Radnički je, baš kao i u prethodnom setu, dodao gas u finišu i serijom 7:2 rešio i ovaj period igre u svoju korist rezultatom 25:19.

Našavši se nadomak poraza, Subotičani su zaigrali na „sve ili ništa“ u trećem setu i predvođeni trijom Džasper-JungićDžekson uspeli su za trenutak da uspore Kragujevčane na putu ka trećem prvenstvenom trijumfu – 25:21.

Bila je to, ispostaviće se, „labudova pesma“ ekipe trenera Raška Jovanovića, s obzirom da su Šumadinci manje-više rutinski rešili četvrti set u svoju korist rezultatom 25:20, uz odličan prijem i još bolji procenat realizacije napada od čak 80 odsto (20-16).

Da je večerašnji trijumf u Subotici bio prvenstveno plod timske igre, a ne individualnog raspoloženja nekog od pojedinaca, govori i podatak da su čak petorica igrača Radničkog ostvarila dvocifren poenterski učinak. Prednjačio je David Krastev sa 15 osvojenih, Vuk Ivanković i Filip Stoilović su dodali po 14, Nikola Goić je osvojio 13, a Vuk Milutinović 10 poena.

U poraženoj ekipi najbolji utisak ostavio je Aleksandar Tumbas sa 12 osvojenih poena, a pratili su ga Mario Džasper i Nemanja Jungić, koji su uprkos doziranoj minutaži uspeli da doguraju do brojke od 9 osvojenih poena.

Kragujevčanima je večerašnji trijumf u Subotici doneo skok za dva mesta na tabeli. Ekipa trenera Alekse Brđovića trenutno se nalazi na šestoj poziciji sa osam sakupljenih bodova.

Neće Šumadinici imati dovoljno vremena za predah, s obzirom da će već u sredu ugostiti Takovo u utakmici četvrtfinala Kupa Srbije, a potom ih za vikend očekuje i četvrto uzastopno gostovanje u BPŠ Superligi, ovoga puta ekipi Jedinstva u Staroj Pazovi.