Novosađanke produžile agoniju „crvenih dama“

Košarkašice Radničkog nastavljaju da nižu poraze u Prvoj ženskoj ligi Srbije. Izabranice trenera Saše Milojevića su u susretu sa novosadskom Vojvodinom doživele svoj šesti poraz u sezoni, ostavši tako jedina ekipa bez trijumfa u prvoligaškoj konkurenciji – 57:94 (13:26, 18:33, 4:23, 22:12).

Već od samog starta utakmice bilo je jasno da mlada ekipa Radničkog nema šta da traži u duelu sa objektivno kvalitetnijim rivalom, koji ove sezone ima ozbiljne takmičarske ambicije, kako u domaćem prvenstvu, tako i u regionalnoj WABA ligi.

Kragujevčanke su prve poene na meču upisale nakon skoro četiri minuta igre, a za to vreme su Novosađanke već uspele da steknu dvocifrenu prednost, koju su u nastavku meča postepeno uvećavale. Od 13 poena prednosti na isteku prve deonice (26:13), gošće su dogurale do velikih „plus 28“ na kraju druge četvrtine (59:31).

Treća deonica donosi potpuni raspad sistema u igri kragujevačkog tima, koji je u ovom periodu igre uspeo da ubaci samo četiri poena. U završnom periodu igre Novosađanke su spustile gas, što su Kragujevčanke iskoristile da makar malo ublaže još jedan težak poraz.

Ekipu Vojvodine je do treće pobede u sezoni predvodila Amerikanka Šareka Meknil sa 21 poenom. Tina Selaković ubacila je 14, Diana Destini 12, Marina Stojić 11, a Lena Radulović i Žaklina Janković po 10 poena.

Po već ustaljenom običaju, jedina svetla tačka u kragujevačkom timu bila je Andrijana Vuković, koja je meč završila sa 25 postignutih poena.

Šansu za svoj prvi trijumf u tekućoj sezoni košarkašice Radničkog potražiće na gostovanju šabačkoj Dugi narednog vikenda.