Nove pobede kragujevačkih košarkaša

Još jedan uspešan takmičarski vikend za kragujevačke košarkaše u Drugoj ligi Srbije. Košarkaši Radničkog slavili su na gostovanju Hercegovcu iz Gajdobre sa 97:80, dok je Radnički 1950 na svom parketu savladao beogradski Beko rezultatom 67:62.

Izabranici trenera Stevana Mijovića nisu imali previše problema sa prošlogodišnjim učesnikom plej-ofa Druge lige Srbije. Kragujevčani su slavili sa ubedljivih sedamnaest poena razlike 97:80 (32:9, 18:20, 24:28, 23:23), upisavši tako svoj peti trijumf u ovoj sezoni.

Šumadinci su najveći deo posla odradili već u uvodnoj deonici, kada su sjajnom odbranom sveli domaćina na svega devet postignutih poena. Razlika od 23 poena na izmaku prve četvrtine pokazala se nedostižnom za ekipu iz Gajdobre, koja je u nastavku meča zaigrala znatno bolje, ali nedovoljno da nadomesti ogroman rezultatski deficit iz prvih deset minuta utakmice.

Milić Blagojević bio je najefikasniji u redovima kragujevačkog tima sa 23 postignuta poena. Kapiten Marko Đerasimović je dodao 17, a Đuro Dautović i Mihailo Jovičić po 14 poena. Vrlo zapaženu rolu imao je i Mihailo Todorović, koji je sa 28 indeksnih poena (9 poena, 12 skokova, 6 asistencija, 2 ukradene lopte) poneo epitet MVP-a utakmice.

Kod domaćina istakli su se Mateja Todorić sa 28, Jovan Antić sa 19 i Dragan Marić sa 13 postignutih poena.

Radnički je ovom pobedom zadržao vodeću poziciji na tabeli A grupe Druge lige Srbije sa 11 osvojenih bodova, koliko je sakupio i drugoplasirani Star iz Novog Sada.

Košarkaši Radničkog 1950 zabeležili su drugu uzastopnu pobedu u okviru B grupe Druge lige Srbije, pošto su u okviru 6. kola savladali na svom parketu beogradski Beko – 67:62 (17:17, 17:13, 24:15, 9:17).

Nakon prilično izjednačene igre u prvom poluvremenu, Kragujevčani u trećoj četvrtini dolaze do dvocifrene prednosti, koju su gosti iz Beograda uspeli da smanje u poslednjoj deonici, ali nedovoljnoj meri, tako da su na kraju dva boda ipak završila na kontu domaćeg tima.

Baš kao i na prethodnoj utakmici protiv Napretka iz Aleksinca, ekipu Radničkog 1950 je i ovoga puta do pobede predvodio sjajni Luka Igrutinović sa „dabl-dabl“ učinkom od 20 postignutih poena i 14 skokova. Odličnu podršku bivši internacionalac imao je u Vuku Živanoviću, koji je nanizao 15 poena, uz 6 skokova i 5 asistencija, dok je David Burgić zastao na 11 postignutih poena.

U gostujućem timu prednjačio je Vuk Borovčanin, koji je sa 26 postignutih poena i 16 skokova zaradio epitet igrača utakmice (31 indeksni poen).

Radnički 1950 se nakon dve uzastopne pobede osamio na šestom mestu sa osam osvojenih bodova iz šest odigranih mečeva.

U narednom kolu košarkaši Radničkog 1950 gostuju ekipi Pirota, dok će Radnički na svom parketu ugostiti Moravu iz Vladičinog Hana.