Marinkovići trasirali put ka novoj pobedi

Sigurnom pobedom nad ekipom Novog Pazara, rezultatom 5:2 (2:1), kragujevački Ekonomac stavio je tačku na regularni deo sezone u Prvoj futsal ligi Srbije, koju završava kao trećeplasirani tim na tabeli. Utakmicu u SBB hali Jezero obeležili su otac i sin, Ivan i Lazar Marinković, čiji su golovi u 16, odnosno 22. minutu otvorili Kragujevčanima vrata jubilarnog desetog trijumfa u sezoni.

Iako dobrano desetkovani neigranjem nekolicine standardnih prvotimaca, što zbog žutih kartona, što zbog povreda i zdravstvenih problema, popularni „studenti“ su uspeli da u završnoj bitki ligaškog dela prvenstva ostvare trijumf, kojim su samo produžili niz odličnih rezultata u drugom delu sezone.

Mreža gostiju iz Novog Pazara zatresla se već u 3. minutu nakon udarca Tomića, ali je samo šest minuta kasnije stigao odgovor od strane Sadovića, koji je lepo „promešao“ kompletnu odbranu kragujevačkog tima, uključujući i golmana Miloša Milenkovića, pre nego što je loptu smestio u nebranjenu mrežu.

A onda su na scenu stupili Marinkovići, otac Ivan i sin Lazar, čiji su golovi u 16. i 22. minutu trasirali Kragujevčanima put do novog trijumfa. Posebno je bio upečatljiv pogotak veterana, 48-godišnjeg Ivana Marinkovića, inače jednog od članova stručnog štaba kragujevačkog tima, koji je pokazao da i pored toga što se primakao šestoj deceniji života nije zaboravio da trese protivničke mreže.

Pobedu popularnih „studenata“ „overili“ su Milivojević i dvostruki strelac Tomić, dok je pogodak Milana Mutavdžića samo ublažio poraz Pazaraca. Ova utakmica ostaće u posebnom sećanju osamnaestogodišnjem čuvaru mreže Nenadu Mirkoviću, koji je dobio priliku da debituje na golu Ekonomca.

Kragujevčani su ligaški deo sezone okončali na trećoj poziciji prvenstvene tabele sa 35 osvojenih bodova, tri manje u odnosu na drugoplasirani Beogradski FON. „Studenti“ će na startu plej-ofa za rivala imati ekipu Paleža iz Obrenovca, koja je osnovni deo šampionata okončala na šestoj poziciji.

Prva utakmica u seriji, koja se igra na dve pobede, trebala bi da bude odigrana 29. aprila u SBB Jezeru, revanš u Obrenovcu je predviđen za 3. maj, dok bi se eventualna treća utakmica igrala 6. ili 7. maja u Kragujevcu. Pobednik ovog dvomeča u polufinalu će se sastati sa Beogradskim FON-om, koji je zauzeo drugo mesto na kraju ligaškog dela takmičenja, dok aktuelni šampion Loznica grad 2018 čeka boljeg iz duela Vranje – Bečej.