„Studenti“ pregazili Zrenjanince na putu ka polufinalu Kupa Srbije

Ubedljivim trijumfom na gostovanju zrenjaninskom SAS-u, kragujevački Ekonomac obezbedio je prolaz u polufinale ovogodišnjeg Kupa Srbije u futsalu – 6:1 (0:0). „Studenti“ su do očekivanog trijumfa i plasmana u samu završnicu nacionalnog kupa došli sjajnom igrom u drugom poluvremenu, kada su i postigli svih šest pogodaka.

Ništa nije nagoveštavalo ovakvu „eksploziju“ Kragujevčana u drugih dvadeset minuta utakmice, posebno nakon prilično siromašnog prvog poluvremena, koje je okončano bez pogodaka. Bilo je, doduše, nekoliko većih uzbuđenja pred oba gola u prvom delu susreta.

Domaćin je prvi zapretio preko Radenovića, da bi potom Marinković na drugoj strani uzdrmao stativu. Zapaženi Radenović se u 17. minutu ponovo našao „oči u oči“ sa golmanom Ekonomca Milanovićem, ali ni ovoga puta nije uspeo da ga nadmudri. U poslednjem minutu prvog poluvremena Digić je propustio lepu priliku da donese početnu prednost kragujevačkom timu.

Imali su Kragujevčani dosta sreće početkom drugog poluvremena, s obzirom da su Zrenjaninci u veoma kratkom vremenskom intervalu dva puta pogađali okvir gola. I kako to obično biva, domaćina je ubrzo sustigla surova kazna za ove promašaje.

Raspoloženi Lazar Marinković je najpre asistirao Digiću kod vodećeg pogotka kragujevačkih „studenata“ u 22. minutu, da bi se već u narednoj akciji i sam upisao u strelce efektnim volej udarcem. Nakon što su „namirisali krv“, Šumadinci jednostavno nisu mogli da stanu sve dok nisu protivničku mrežu napunili do vrha.

Mateja Ćirka je sa dva svoja pogotka doveo Zrenjanince na rub rezultatske katastrofe, da bi već uveliko grogiranog domaćina dotukli Stojčevski i Tanasković. Pogodak Marka Mastila samo je delimično ublažio ubedljiv poraz ekipe iz središta Banata.

Nakon uspešnog nastupa u Kupu Srbije, nekadašnjeg šampiona države za vikend očekuje utakmica poslednjeg kola regularnog dela sezone u Prvoj futsal ligi Srbije protiv ekipe Novog Pazara, koja je zakazana za subotu, 1. mart, od 19 časova u kragujevačkoj SBB hali Jezero.