Kraljevčanke „zaledile“ Kragujevčanke na „minus 46“

Ubedljiv poraz pretrepele su košarkašice Radničkog na svom parketu u duelu sa znatno iskusnijom i kvalitetnijom ekipom Kraljeva, u utakmici 2. kola Prve ženske lige Srbije – 49:95 (14:18, 11:29, 6:21, 18:27).

Mlada ekipa Radničkog samo je tokom uvodne deonice uspešno parirala raspoloženim Kraljevčankama, koje su već u drugoj četvrtini stekle značajnu rezultatsku prednost, koju su kako je utakmica odmicala dodatno uvećavale.

Krajnje poražavajuće deluje podatak da su Kragujevčanke u trećoj četvrtini postigle samo šest poena, što je prevashodno posledica loše selekcije šuta. Rezultatski debakl bio je neminovan i ko zna kako bi se utakmica završila da „malene“ nisu u poslednjoj deonici malo „spustile gas“ i omogućile košarkašicama Radničkog da ublaže poraz.

Interesantno je da su sve igračice ekipe Kraljeva uspele da se upišu u listu strelaca na ovoj utakmici, a prednjačile su Tara Biočanin sa „dabl-dabl“ učinkom od 12 poena i isto toliko skokova, odnosno Andrea Ajsli, koja je postigla takođe 12 poena.

Jedina svetla tačka u ekipi Radničkog bila je Andrijana Vuković, koja je postigla 24 poena, uz 4 asistencije i 3 skoka (indeks 23).

Bio je ovo drugi poraz košarkašica Radničkog u ovoj sezoni, koje u narednom, trećem kolu očekuje teško gostovanje beogradskom Art basketu.