Kragujevčanke zadržale „fenjer“

Košarkašice Radničkog doživele su svoj četvrti uzastopni poraz u Prvoj ženskoj ligi Srbije. Bolje od Kragujevčanki ovoga puta bile su košarkašice subotičkog Spartaka, koje su se sa gostovanja u srcu Šumadije vratile sa dva vredna boda – 85:69 (19:13, 19:22, 25:13, 22:21).

Propustile su „crvene dame“ lepu priliku da se oslobode „fenjera“ i ubeleže prvu pobedu u prvenstvu. Mladost i neiskustvo su ponovo učinili svoje, pa su učenice trenera Saše Milojevića pretrpele još jedan težak poraz, koji ih je dodatno prikovao za dno prvenstvene tabele.

Subotičanke su na prvi obavezni odmor otišle se prednošću od šest poena (19:13), koju su sredinom druge četvrtine pretvorile u dvocifreni kapital (31:21). Kragujevčanke su se probudile u finišu ove deonice i serijom 8:0 prišle na samo tri poena zaostatka (38:35).

Treća deonica donosi potpuni potop „crvenih dama“, koje su dopustile Subotičankama da se odlepe na velikih „plus 15“ (63:48), čime je pitanje pobednika praktično bilo rešeno.

Popularne „golubice“ su sigurnom igrom u poslednjoj četvrtini rutinski privele utakmicu kraju – 85:69.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Amerikanka Rogan sa 28 postignutih poena, koliko je ubacila i Andrijana Vuković na drugoj strani.

Košarkašice Radničkog već u subotu očekuje gostovanje ekipi Novosadske ŽKA u utakmici 5. kola Prve ženske lige Srbije.