Kraj evropskog puta za odbojkaše Radničkog, Krajova nadoknadila minus iz „Jezera“

Odbojkaši Radničkog poraženi su na gostovanju rumunskoj Krajovi u revanš utakmici šesnaestine finala CEV kupa sa 1:3 (22:25, 25:23, 21:25, 20:25). Rumunski predstavnik je na taj način uspešno nadoknadio zaostatak iz prvog meča u kome su Kragujevčani slavili sa 3:2 i plasirao se u narednu fazu takmičenja.

Iako značajno oslabljeni neigranjem prvog korektora Davida Krasteva, izabranici trenera Alekse Brđovića pružili su izuzetno jak otpor prošlogodišnjem osvajaču rumunskog kupa, ali nedovoljan za nastavak evropskog puta. Borili su se Šumadinci koliko su mogli, uspeli da se rezultatski vrate u igru nakon izgubljenog prvog seta, ali su na kraju ipak morali da stegnu ruku protivniku i čestitaju mu na prolasku u narednu rundu.

Nisu Kragujevčani baš najbolje otvorili meč i nekako olako su prepustili ekipi Krajove rezultatsku inicijativu u uvodnom setu, a probudili su se tek onda kada je domaćin dogurao do maksimalnih „plus osam“ (17:9), ispostavilo se prekasno. Uspeli su, doduše, Šumadinci da se primaknu na „minus dva“ (23:21) i tako učine završnicu ovog seta nešto zanimljivijom, ali je potom na scenu stupio iskusni Himenez, koji je sa dva svoja poena odagnao sve dileme po pitanju konačnog ishoda ove deonice – 25:21.

Drugi set bio je sušta suprotnost u odnosu na uvodnu deonicu. Ovoga puta su Kragujevčani vukli konce igre, konstantno imali rezultatsku prednost na svojoj strani, koja se u par navrata penjala i do kapitalnih „plus 7“. U trenucima kada su trebali da dotuku svog rivala, oni su mu dozvolili da vaskrsne i serijom od sedam uzastopnih poena preuzme vođstvo (21:20). Na kraju se sve ipak završilo dobro po Brđovićevu četu, koji je smogla snage da reši ovaj period igre u svoju korist rezultatom 25:23.

Nakon 1:1 u setovima, postalo je jasno da će od ishoda naredne treće deonice u velikoj meri zavisiti i konačan epilog ovog dvomeča. Zbog toga i ne čudi što je najveća borba vođena upravo u ovom setu. Posle nekoliko promena vođstva, rezultatska prednost se ustalila na strani domaće ekipe, koja je poenima bivšeg igrača Radničkog Milana Krstića osvajila ovaj set – 25:21.

Gubitak trećeg seta značajno je umanjio izglede Kragujevčana da se nađu u osmini finala CEV kupa, dok je sa druge strane dao krila domaćinu da završi sav posao u četvrtom setu. Posle rezultatske ravnoteže na samom početku seta, odbojkaši Krajove su sredinom deonice počeli da pojačavaju tempo, koji su Šumadinci sve teže uspevali da isprate. Kako se set bližio kraju, tako je i rezultatska prednost domaćina postepeno rasla do konačnih 25:20.

Milan Krstić je i ovoga puta bio najistaknutiji pojedinac u rumunskom timu sa 16 osvojenih poena, dok su se u ekipi Radničkog izdvojili Filip Stoilović sa 21 poenom, odnosno Vuk Ivanković i Nikola Goić sa po 11 osvojenih poena.

Ekipa Krajove će tako u osminu finala CEV kupa, gde je očekuje okršaj sa poljskim Aluronom, dok se odbojkaši Radničkog sada okreću pripremama za predstojeći derbi sa novosadskom Vojvodinom, koji je na programu već u subotu od 18 časova na parketu kragujevačkog „Jezera“.