Kragujevčanke punim gasom kroz Beograd

Ubedljivu pobedu ostvarile su rukometašice Radničkog na gostovanju beogradskom Junioru, u 9. kolu Super B lige Srbije – 37:21 (20:11).

Kragujevčanke nisu dale ni promil nade „fenjerašu“. Sigurnom igrom u odbrani i lakim golovima iz tranzicije, učenice Rodoljuba Kurandića su iz minuta u minut penjale razliku.

Na poluvremenu je bilo „plus devet“ za kragujevački sastav (20:11), da bi u nastavku prednost Radničkog uveliko probila jednocifrene okvire, pa je delovalo da će domaćin doživeti pravu rezultatsku kataklizmu. Ipak, u samom finišu Kragujevčanke su spustile nogu sa gasa i rutinski privele ovu utakmicu kraju.

Trener Kurandić je izostanak rezultatske neizvesnosti iskoristio da pruži šansu svim raspoloživim igračicama, a najviše su se istakle Ksenija Petrović sa 9 i Ajlin Bjelak sa 7 pogodaka.

Ivana Pušonja bila je najefikasnija u redovima domaćeg tima sa 6 golova.

Isključenja: Junior 4 min, Radnički 6 min

JUNIOR: Vranić, Budimić, Potkonjak 5, Đokić 1, Rudović, Kremanac, Nikolić, Manojlović 3, Janković 1, Todorović, Tommić, Stevanović, Tomašević, Nikolić 5, Pušonja 6.

RADNIČKI: J. Pojužina (6 odbrana), Veličković 4, Srećković, Bjelak 7, Vasić 1, Knežević 6, Blagojević 1, Hasanović (5 odbrana), Vlašković 1, Filipović 1, Savić (4 odbrane, sedmerac), Todorović, T. Petrović 3, K. Petrović 9, Stoiljković 4, Ž. Pojužina.

Igračica utakmice: Ksenija Petrović (Radnički)

Bio je ovo osmi trijumf rukometašica Radničkog u tekućoj sezoni. Kragujevčanke se i dalje „šepure“ na čelu tabele sa 17 osvojenih bodova, tri više u odnosu na drugoplasirani Topličanin.

Upravo će tim iz Prokuplja biti naredni rival kragujevačkim rukometašicama, kroz sedam dana u „Jezeru“.