Rukometaši Radničkog raspucani protiv Bele Palanke

Nakon dva poraza na gostovanjima u Negotinu i Kuršumliji, rukometaši Radničkog ponovo su obradovali svoje simpatizere ubedljivom pobedom nad ekipom Bele Palanke, u 8. kolu Super B lige „Istok-Zapad“ – 41:26 (21:11).

Sigurnom igrom, pre svega u fazi odbrane, kragujevački tim je posle prvih trideset minuta susreta stekao prednost od deset golova – 21:11.

U drugom poluvremenu razlika je dodatno narasla do maksimalnih „plus 15“ u 47. minutu (32:17), što je bio pouzdan znak da će trijumf pripasti veoma inspirisanom domaćinu.

Miloš Mutavdžić i Dušan Medić bili su najefikasniji u pobedničkom timu sa po 7 pogodaka, dok je na drugoj strani prednjačio dvojac Radosav Stoiljković-Nikola Pavlović sa po 5 pogodaka.

Ipak, epitet igrača utakmice zaslužio je čuvar mreže Kragujevčana Ognjen Jovanović, koji je pobedi svog tima kumovao sa 17 odbranjenih udaraca.

RK RADNIČKI– RK BELA PALANKA 41:26 (21:11)

Dvorana:
„SBB hala Jezero”.
Gledalaca: 150.
Sudije: Nikola Musić, Stevan Đurašinović.
Sedmerci: Radnički 3 (3), Bela Palanka 0 (0).
Isključenja: Radnički 14 min, Bela Palanka 12 min.

RADNIČKI: Stošić, Ristić 4, V. Stevanović 3, Mutavdžić 7, Lekić, Dobrosavljević 3, Medić 7, Đerić (3 odbrane), Knežević 6, M. Stevanović 1, Radenović 1, Stanojev 3, Krkotić 2, Bogdanović 4 , Jovanović (17 odbrana), Janićijević .

BELA PALANKA: Mitrović, Nikolić, Jovanović 4, Ilić, Stoiljković 5, Dimitrijević 3, Kostić 1, Veljković 3, Đorđević 1, Stanković (10 odbrana), Ristić 3, Milanović, Tenkaš, Miljković 1, Lazić (2 odbrane).

Igrač utakmice: Ognjen Jovanović (Radnički)

Radnički je ovom pobedom preuzeo vodeću poziciju na tabeli od Kuršumlije, koja je poklekla na gostovanju u Zubinom Potoku.

Narednog vikenda Kragujevčane očekuje težak ispit na uvek neugodnom gostovanju Zlataru u Novoj Varoši.