Kragujevčanke ponovo na pobedničkom putu

Pobedom na gostovanju ekipi Mladosti u Novoj Pazovi, rukometašice Radničkog prekinule su niz od dva uzastopna poraza u Super ligi i ujedno uhvatile priključak sa timovima iz gornjeg dela tabele – 31:26 (13:10).

Nisu baš najbolje Kragujevčanke ušle u meč, ali su vrlo brzo uspele da povežu sve konce u svojoj igri i u 19. minutu izbiju na „plus četiri“ (9:5).

Imale su izabranice trenera Rodoljuba Kurandića lepu priliku da stečenu prednost dodatno uvećaju nakon dvominutnog isključenja jedne od domaćih igračica, ali su umesto toga dozvolile ekipi Mladosti da priđe na samo gol zaostatka (10:9).

Na pauzu rukometašice Radničkog ipak odlaze sa tri gola „viška“ (13:10), da bi u nastavku utakmice vrlo sigurnom igrom, pre svega u odbrani, došle do ključne prednost od osam golova razlike (24:16), koja im je omogućila mirnu završnicu meča.

U redovima Mladosti najefikasnije su bile Jelena Bulatović sa 9 i Jelena Jovanović sa 5 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski prednjačile Katarina Stepanović i Teodora Veličković sa po 7 postignutih golova.

Kragujevčanke se i dalje nalaze na petoj poziciji superligaške tabele sa 14 osvojenih bodova, a priliku da dođu do novog trijumfa imaće narednog vikenda, kada će na svom parketu ugostiti ekipu Bora.

MLADOST – RADNIČKI 26:31 (10:13)

NOVA PAZOVA
Dvorana: Sala OŠ “Sveti Sava”.
Gledalaca: /.
Sudije: Nikola Bakmaz, Branko Radaković.
Sedmerci: Mladost 3 (2), Radnički 4 (3).
Isključenja: Mladost 10 min, Radnički 16 min.

MLADOST: Maksić, Milojević, Glušica 4, Potkonjak 1, Dragosavljević 2, Bulatović 9, Kosanović (9 odbrana i sedmerac), Šuberić, Lukić 1, Jovanović 5, Stanojević, Boner 3, Bogunović, Kojčić 1, Bubanja, M. Kojčić.

RADNIČKI: Veličković 7, Stojanac, Bjelak 4, Stepanović 7, Nedeljković, Stošić 5, Blagojević, Hasanović (1 odbrana i  sedmerac), Vlašković, Stoiljković 1, Ilić (12 odbrana), Petrović 2, Rašković, Agatunović 1, Vasović, Kolak 4.

Igrač utakmice: Marijana Ilić (Radnički).

Izvor i foto: SPD Radnički