Rukometaši Radničkog bez „brejka“ u Pančevu

Rukometaši Radničkog pretrpeli su drugi poraz u plej-of fazi ARGUS lige, ovoga puta na gostovanju ekipi Dinama u Pančevu – 30:38 (16:23).

Uspešno su Kragujevčani odolevali Pančevcima u prvih dvadesetak minuta utakmice, ali su onda doživeli strahovit pad u igri, pa su na odmor otišli sa značajnim zaostatkom od sedam golova „minusa“ (23:16).

Početkom drugog poluvremena Dinamo izbija na maksimalnih devet golova prednosti (25:16), ali su Šumadinci zahvaljujući raspoloženom golmanu Petroviću, inače bivšem članu pančevačkog kluba, uspeli da priđu na pet golova zaostatka (26:21), ali dalje od toga nisu mogli. Domaćin je do kraja utakmice uvećao prednost i slavio sa 38:30.

U pančevačkoj ekipi golgeterski najraspoloženiji bili su Milan Golubović sa 8 i Miloš Kostadinović sa 7 pogodaka, dok je u redovima Radničkog prednjačio Miloš Prodanović sa 5 postignutih golova.

Ove dve ekipe ponovo će se sastati u sredu, 3. marta, u meču četvrtfinala Kupa Branislav Pokrajac, koji će biti odigran u kragujevačkom „SBB Jezeru“.

Naredni prvenstveni izazov rukometaše Radničkog očekuje idućeg vikenda, kada u „SBB Jezero“ stiže niški Železničar.

DINAMO – RADNIČKI 38:30 (23:16)

PANČEVO
Dvorana: „Strelište“.
Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić.
Sedmerci: Dinamo 2 (0), Radnički 5 (4).
Isključenja: Dinamo 6 min, Radnički 2 min.

DINAMO: Ivančević 5, Pavlović, Bunjevčević 2, Bošković 2, Stanić 1, Ostojić 2, Perić (sedmerac), Pavlović 2, Distol 2, Urta, Golubović 8, Kostadinović 7, Radović 5, Vučković, Radovanović, Mitrović 2.

RADNIČKI: Vuković 3, Stošić 1, Prodanović 5, Mutavdžić 1, Gemaljević (2 odbrane), Dobrosavljević 1, Kasalović 1, Petrović (9 odbrana i 2 sedmerca), Barudžić 4, Knežević 3, Utvić 1, Stevanović, L. Đerić 4, Stanojev 2, Bogdanović 4, S. Đerić.

Igrač utakmice: Milan Golubović (Dinamo).