Kragujevčanke odolele šampionkama

Derbi 5. kola ARKUS lige za rukometašice između kragujevačkog Radničkog i šampiona Srbije, ekipe Jagodine, okončan je bez pobednika – 24:24 (13:17). Jagodinke su bile bliže pobedi, ali su Kragujevčanke zahvaljujući pogotku Teodore Veličković u poslednjim sekundama utakmice uspele do stignu do vrednog boda.

Duel vicešampiona i šampiona države nije mogao da prođe bez drame. Kragujevčanke su u značajno oslabljenom sastavu pružile jak otpor Jagodinkama i uspele su da im „otkinu“ prvi bod u ovoj sezoni.

Nakon rezultatskog egala na startu utakmice, gošće iz Jagodine su sredinom prvog poluvremena stekle zalihu od četiri gola, koju su sačuvale do odlaska na odmor – 17:13.

U 36. minutu Jagodinke su bile na maksimalnih „plus pet“ (19:14), a onda su izabranice Rodoljuba Kurandića krenule u žestoku kontraofanzivu. Razbranila se Gordana Petković, koja je sjajnim odbranama ulila dodatnu snagu svojim saigračicama na terenu, koje su za manje od deset minuta uspele da otope zaostatak i rezultat dovedu u ravnotežu (20:20).

Imale su Kragujevčanke priliku i za potpuni preokret, ali su je olako ispustile iz ruku, pa se ušlo u prilično neizvesnu završnicu, u kojoj se ponovo istakla sjajna Gordana Petković, koja je prvo „skinula“ sedmerac Teodori Majkić, a onda i „zicer“ Katarini Bojičić. Ipak, u završni minut utakmice šampion Srbije ušao je sa prednošću od jednog gola (24:23) i kada je delovalo da će Jagodinke „izdžepariti“ oba boda iz „SBB Jezera“, na scenu je stupila Teodora Veličković, koja je preciznim šutem sa devet metara u poslednjem trenutku povukla Radnički sa ivice poraza.

Upravo je Teodora Veličković, zajedno sa Ajlin Bjelak bila najefikasnija u kragujevačkom timu sa šest pogodaka, dok se na drugoj strani istakao trio, Teodora Majkić, Katarina Radović i Jelena Gojković, sa po četiri postignuta gola.

Status igračice utakmice zasluženo je pripao golmanki Radničkog Gordani Petković, koja je sakupila čak trinaest uspešnih intervencija, uključujući tu i dva odbranjena sedmerca.

Kragujevčanke sada očekuje dvomeč sa švedskim Horsom u Evropskoj ligi, dok će narednu prvenstvenu utakmicu odigrati 27. oktobra protiv Železničara u Inđiji.

RADNIČKI – JAGODINA 24:24 (13:17)

Dvorana: „SBB hala Jezero“.
Gledalaca: 150.
Sudije: Nenad Nikolić, Dušan Stojković.
Sedmerci: Radnički 1 (0), Jagodina 5 (2).
Isključenja: Radnički 14 min, Jagodina 12 min.

RADNIČKI: Veličković 6, Bjelak 6, Knežević, Rašković, Andrić, Blagojević, Filipović, Vlašković, Mikić, K. Petrović 5, Vasović, T. Petrović, Inđić 5, Petković (13 odbrana, 2 sedmerca), Ranković, Todorović 2.

JAGODINA: Kostić (1 odbrana), Adžić 2, Ćorović, Majkić 4, Pejović, Sukur 3, Gugač, Radović 4, Lovrić 1, Petkovska (11 odbrana), Janjić 3, Bojičić 3, Stojanović, Gojković 4.

Igračica utakmice: Gordana Petković (Radnički).